Хоч кубовидний перець і вважається в цьому регіоні культурою другого обороту та заробити на ньому можна подекуди і в рази більше ніж на ранній капусті. Залежно від року, перцем в Заріччі зайняті більше  60-70% усіх площ, різних його типів і різної якості виконання. Комусь до вподоби ранній світлий перець типу Капія, хтось зосереджений на  Капії червоній, у багатьох користується популярністю світлий ранній Стаканчик, хтось полюбляє гострий перець,  та приємно відмітити що з кожним роком все більше господарів виділяють значні площі під кубовидний перець. Слово «значні» в Заріччі має трохи інше, ніж загальноприйняте, значення. Тут кожен клаптик, а тим більше теплиця, на вагу золота. Тому господарі рідко довіряють незнайомим продуктам і вже практично не використовують так звану самобранку (самозбір насіння).

Лідером ринку в даному дійсно перцевому краї без сумніву і зі значним випередженням конкурентів є гібрид компанії «Clause» – Геркулес F1. Даний продукт є лідером ринку кубовидних перців по всій території України та саме в Заріччі господарі навчилися розкривати його чималий потенціал.  Незважаючи на те, що площі під Геркулесом F1 збільшуються з року в рік, пропозиція все ж не може наздогнати зростаючий попит на даний продукт. На оптовому ринку Шувар  у Львові ми не раз спостерігали картину, коли підходить покупець і запитує: «А це "Геркулес"?»  У більшості випадків реакція продавця – це горда стверджувальна відповідь, проте подеколи продавець говорить: «Так», але видно, що перець іншого сорту і в очах його в цей час видно тривогу, що покупець забажає спробувати товар, як то кажуть на зуб і от тут смак Геркулесу F1 вигідно відрізняється від конкурентів. Насправді, на ринку Геркулесом F1 називають практично весь червоний кубовидний перець, дуже рідко можна почути іншу назву хоча розуміємо що конкуренти є, бо багато компаній ведуть пошуки у даному сегменті.

Оцінюючи цьогорічний сезон, перше що хочеться сказати – він був особливим,  як і кожен попередній. Насправді, кожен сезон не є легким, як з огляду на погодні особливості так і з огляду на навантаження по хворобах та шкідниках. Господарі відзначають, що  отримати достойні показники врожайності і якісний товар стає все важче. Хоч і багаж знань і з кожним роком збільшується та все ж не завжди виходить діяти, як кажуть, по протоколу, тим більше ціна помилки є дуже високою. Компанія «Владам-Юг», яка є ексклюзивним дистриб’ютором насіння французької компанії «Clause» на українському ринку розуміє це, як ніхто інший, бо сама займається вирощуванням овочів у власному фермерському господарстві і мова іде про сотні гектарів. У якийсь момент для компанії постала необхідність у власній агрохімічній лабораторії, яка б давала змогу безпомилково оцінювати ситуацію на полі і адекватно реагувати на неї. Клієнтами агролабораторії стали також виробники з різних куточків України, які крім якісного французького насіння «Clause» отримали додаткову агрономічну підтримку у вигляді якісного і не дорогого аналізу та кваліфікованої поради спеціаліста. Цього сезону такою послугою мали змогу скористатися багато фермерів по всій західній Україні завдяки виїзній роботі агролабораторії «Владам» у магазинах дистриб’юторів компанії «Владам-Юг».

Кілька разів агролабораторія «Владам»  надавала послуги безпосередньо в Закарпатті і зокрема у Заріччі. І тут постало розуміння, наскільки великим є навантаження  у даному регіоні концентрованого виробництва овочів. Зрозуміло, що причинами тому є щорічне повернення культури на те саме місце – фактично монокультура, а також робота на високих агрофонах, яка крім переваг у вигляді істотної надбавки по врожайності тягне за собою додаткові витрати по захисту рослин. Ми відчуваємо, що наша праця і бажання покращити сервіс для клієнта давала видимий позитивний результат. Разом ми змогли пройти через  періоди особливої небезпеки,  разом долали хвороби і шкідників, запобігаючи втратам урожаю. Дякуємо виробникам за довіру і якісне виконання запропонованих агрозаходів. Хоча в якісь моменти ми бачили в їхніх очах нотки певного розчарування і сумніви у можливості вирощування якісного перцю цього сезону.  Але, як кажуть: «Кінець - ділу вінець». І на сьогодні стало зрозуміло, що він щасливий – на червоному кубовидному перці Геркулес F1 виробники цього сезону знову вдало заробили. І про це свідчить здоровий інтерес до насіння даного гібриду.

Саме питанню особливостей вирощування перцю в поточному сезоні  був присвячений звітний семінар, що був організований компанією «Владам–Юг» і 21 вересня проводився у с. Заріччя, Іршавського р-н. Завдяки якісному складу доповідачів: менеджеру з розвитку по Західній Україні – Михайлу Шульбі, агроному-досліднику Анвару Елібаєву, керівнику агролабораторії – Олені  Кубай, провідному агроконсультанту Зінаїді Єлінській та менеджеру з розвитку HM Clause в Україні Сергію Капліну, були розкриті достатньо багато тем, починаючи від вибору насіння, так і по догляду за насадженнями на кожному з етапів розвитку.  Гостями даного семінару стали виробники зі Заріччя, інших сіл Іршавського та Виноградівського районів, а також гості з Молдови, які в кінцевому результаті залишилися дуже задоволеними і ні на секунду не пошкодували, як про потрачений час так і про подолану відстань. Особливо хотілося б відзначити спільну доповідь керівника агролабораторії «Владам» Олени Кубай та спеціаліста з багаторічним досвідом в агроконсалтингу Зінаїди Єлінської. Саме в ній багато з виробників впізнавали ті ситуації і проблеми, з якими вони стикалися цього сезону і в ході жвавої  дискусії зазначали, що поради агроконсультанта були дійсно слушними та ефективними.  Захід закінчився у теплиці Люби Семчери, багаторічного друга і партнера «Владам–Юг», де всі зацікавлені змогли, як кажуть наочно побачити результат – прекрасно загружені плодами кущі перцю Геркулес F1 на площі 8 сотих. Зазначу, що протягом сезону тут також не обійшлося без ризоктонії, фузаріуму та сірої гнилі, та завдяки вчасним діям їх було успішно подолано і результат явно перевищив  очікування. Також гостям були представлені новинки перців, які протягом кількох сезонів випробовувались та здобували прихильників в Зарічанських господарствах, і це доповнення до лінійки ранніх блочних перців Фламінго F1 і Нікіти F1 – надранній і суперпродуктивний гібрид Мадонна F1, в сегменті ранньої червоної капії – Капело F1, крупна товстостінна капія – Редкан F1, червоний екстра товарний гібрид кубічного типу – Каріcма F1, гострий перець Імпала F1, та дуже популярний у цілій Європі гібрид жовтого кубовидного перцю – Спрінгбокс F1 (Казантип). До слова даний перець інтенсивно набирає популярності і в наших виробників і попит на нього на ринку набагато перевищує пропозицію. Крім того в сусідньому з Заріччям томатному селі Боржавському все більшої популярності набуває гібрид томату Супернова F1, який також був представлений учасникам.

Почувши на свою адресу достатньо багато щирих слів подяки, команда «Владам-Юг» запевнила гостей, що в наступному сезоні клієнтам буде запропоновано не менш якісний сервіс і після продажний супровід. Працівники компанії та агролабораторії завжди готові підставити плече кожному з виробників, будь то досвідчений профі чи новачок.