Практично більшість статей і матеріалів висвітлюють всю технологію цілком, роблячи лише акценти на основних аспектах, або ж розбирається одне питання і дається його глибокий аналіз (наприклад: теми про хвороби, харчування, формування і т.ін.). Дуже рідко сьогодні зустрінеш матеріал, який на конкретному прикладі якомога повніше висвітлює всі етапи технології з детальним описом як процесів, так і основних питань в даний період.

Підготовка торфу перед заправкою касет:

Перед заправкою касет, до торфу додають воду. З розрахунку на 1 ванну 1,5-2 відра води. Підвищуємо вологість торфу.

Проводимо ретельне збивання міксером торф до рівномірного розподілу вологиу. Підготовлений торф викладаємо на стіл і починаємо гарненько набивати їм касети. На 1 касету №160 (розміром 40 * 60 см) йде 1,4-1,5 літрів торфу.

 

Наступний етап: потрібно рівномірно промаркувати глибину посіву насіння.

Робимо це спеціальним напівавтоматичним маркером:  :

Одним натисканням маркер залишає поглиблення на 1 см і строго по центру осередки. Глибина посіву насіння дуже важлива. Так як впливає на рівномірність і вирівняність розсади. Особливо у дрібно насіннєвих гібридів і сортів.

Тепер, коли у нас є куди сіяти наші насіння солодкого перцю, можна почати посів:

     З досвіду, можна відзначити, наші насіння залишаються на місці в комірці і не міняють місця дислокації, коли ми закриваємо її після посіву, сухим торфом.

     Або навпаки, коли ми закриваємо осередок добре зволоженим торфом, насіння зміщуються за рухом торфу, найчастіше виявляються над поверхнею торфу, а не в комірці, куди ми її поклали.

 Для посіву ми вибрали якісне насіння солодкого перцю компанії «CLAUSE».

На сьогоднішній день ринок насіння солодкого кубовидного перцю в Україні представлений великим асортиментом. Від правильного вибору гібрида, що оптимально відповідає умовам клімату та іншим особливостям нашої прекрасної української землі, залежить багато чого.

Наприклад: ФГ «Владам» протягом багатьох років вирощує солодкий перець на значних площах (10-20 га). На сьогоднішній день перець одна з небагатьох високо рентабельних культур. Виникає питання, чому саме перець? Відповідей може бути декілька: 1. Це постійно зростаючий попит серед населення на якісний солодкий перець. 2. Через зростання попиту, ціна на протязі 5 останніх років, не опускалася нижче 5 гривень. 3. Перець входить в список культур експортної продукції, і торговельні мережі цілий рік завозять до себе на полиці цю культуру, тим самим підтримуючи потреби населення в корисних вітамінах, які містить перець, цілий рік.

Сьогодні ми сіємо якісний перевірений роками продукт. Так як витрати і собівартість продукції в цьому сезоні буде значною, але й результат, плід нашої віри, очікувань і терпіння того варто. Адже не дарма в писанні написано, що хто працює гідний прожитку!

Чим же унікальні гібриди ФЛАМІНГО F1 і НІКІТА F1. Це ранні культури, які дають перший урожай, ті самі свіжі надходження, на які можна розраховувати. З цих гібридів Ви почнете сезон і порадуєте своїх клієнтів першим урожаєм.

Після ФЛАМІНГО F1 та НІКІТИ F1, почнуть плодоносити такі гібриди як ГЕРКУЛЕС F1 і КАРІСМА F1. Як йдеться, на кожен товар є свій покупець. Ці гібриди перцю порадують Вас і ваших клієнтів своїм ароматом, соковитістю і солодкістю плодів. Стінки плодів досягають товщини 1 см і більше. Середня вага плоду ГЕРКУЛЕСА F1 сягає 250-300 г. На 1 кущі на серпень місяць у Вас вийде мінімум 5 якісних і привабливих плодів.

На сьогоднішній день ми перевірили і випробували новинку гібрида перця КАРІСМА F1. Чим він нам сподобався? Це кубовидний перець, що підходить для вирощування в відкритому і закритому ґрунті. За рахунок подовженої плодоніжки продукцію легко прибирати з куща. Плоди середньою вагою 300-350 г, чотирьох камерні. Добре укриті листовим апаратом, що в свою чергу добре захищає плоди від сонячних опіків. З досвіду, на рослині має бути від 170 до 250 листочків для якісного захисту від сонячних опіків.

Рекомендуємо додати в свій асортимент новинку перець КАЗАНТИП F1. Це гібрид, що переходить з темно-зеленого в технічній в яскраво-жовтий колір в біологічній стиглості. Середня вага плоду 250 г. Що він нам дає? Ми можемо з його допомогою продавати темно-зелений перець, роблячи так званий на ринку «світлофор»! Коли ми розвантажуємо кущ від плодів ще в технічній стиглості, ми тим самим допомагаємо рослині. Вона у відповідь порадує додаткової врожайністю.

З нашого досвіду не всі гібриди перцю дають можливість прибирати плоди в технічній стиглості. Через особливості набору ваги плодів. Однією з сильних сторін гібридів ГЕРКУЛЕС F1 і КАРІСМИ F1, потовщення стінки вже з невеликого розміру плоду, що в свою чергу дає серйозний відрив від конкурентів, коли питання стоїть про середню вагу плоду в технічній стиглості.

Проміжний процес після посіву, за своїм значенням не менш важливий (принцип «гніту»):

Посіяну і правильно закриту торфом касету, ставимо в ємність з теплою водою (температура не нижче 18-200С) і очікуємо 5-7 хвилин. Це гарантує якісне і рівномірне зволоження торфу в кожному осередку касети. Таким чином, завдяки фільтраційної здатності торфу, рівень зволоження буде оптимальним і не потрібно переживати про недоливі або переливи (принцип «гніту»).

Наступний етап після посіву перцю, отримати сходи, при мінімальній витраті енергоресурсів:

Для цього касети з посіяним перцем ставимо в так звані «камери пророщування»:

У такому стані вони знаходяться протягом 5-10 днів, до появи трохи помітних під поверхнею торфу сходів рослин.

Температура повітря в теплиці, в нашому прикладі, регулюється 2 простими котлами:

Зліва котел, його контур підключений до водного радіатора з повітряним обдувом. Праворуч фото котла, його водний контур підключений до пригрунтового колектору, для підігріву ґрунту в зоні розміщення касет.

Температурний режим вирощування розсади перцю

Культура Температура ґрунту від посіву до появи сходів, ° С Температура повітря, °С Температура ґрунту в наступні дні, °С Відносна вологість повітря, %
Протягом   4-7 днів після появи сходів Вдень Вночі
День Ніч Сонячно Похмуро
Перець 26-28 12-16 10-12 20-25 18-20 14-16 18-20 60-70


 

Після камер пророщування:

У подальшому планується перенести розсаду з камер пророщування в теплицю для подальшого зростання в оптимальних умовах, де вона буде

отримувати достатню кількість освітлення в період світлового дня, своєчасні поливи та підживлення, і обробки біопрепаратами для формування імунітету.

Сьогодні ми розібрали короткий цикл операцій, пов'язаних з посівом гібридів перцю і послідовними агроприйомамі пов’язаними з розсадою перцю.

У наступному нашому випуску, відстежуйте разом з нами динаміку розвитку розсади солодкого перцю.

Компанія «ВЛАДАМ–ЮГ», рекомендує Вам якісну селекцію компанії «CLAUSE»!

 

Лідери продажів

Новини