lukoviy_klesh
     Цибульні кліщі - ці практично непомітні шкідники, здатні завдавати помітних втрат вирощеної продукції. Дорослі кліщі (від 0,1 до 0,5 мм) блискучі ясно-жовті з червонувато-коричневими лапами. Живуть колоніями. Оптимальними умовами для їх розвитку є тепла (24-27°C) і волога погода (вологість повітря більше 70%). Якщо умови зовнішнього середовища не сприятливі, то може утворитися стійка стадія - гипопус, в якій кліщ тривалий час зберігає життєздатність.


     Кліщ вражає цибулю, часник, бульби картоплі і багато цибулинних квітів, висмоктуючи сік з цибулин і коренеплодів.

     Більшу частину свого життя кліщі проводять у грунті, воліють мешкати в багатих органікою грунтах, опалому листі, гниючої рослинності, виживають на насінні, і навіть на мертвих комахах. Вражаючи здорову тканину, вони проникають між лусками цибулини, вгризаються в її тканини, цибулина при цьому швидко загниває і може більше не прорости.
              koloniya


     На уражених кліщем тканинах поселяється грибок роду Fusarium. При розрізі сильно ураженої цибулини виявляються дрібні порожнини, заповнені потертю, а соковиті луски покриваються чорною пліснявою, цибулини починають загнивати і висихати.

     Щоб уникнути цих неприємних моментів і розчарувань, необхідно застосовувати такі прості, але в теж час дієві правила: збирати урожай з суху погоду, просушувати і знезаражувати цибулини. Також повинні бути провітрені і знезаражені приміщення сховищ і підтримуючи в них низьку вологість. А ще не забувати про сівозміні, висаджуючи на заражених кліщем ділянках стійкі до цього шкідника томат, редис та інші рослини.