Ті, хто все ж зважилися посадити цього року пізню та пекінську капусту, зараз зіштовхуються з черговою проблемою: пошкодження капустяною міллю. Від так, при значних пошкодженнях рослини стають схожими на химерний “будиночок” з величезною кількістю різноманітних за величиною вікон, біля яких і розташовується гусінь або лялечки перед своїми майбутніми метаморфозами. 

 Бабочка капустной моли

Після зимівлі метелики вилітають на початку травня і через деякий час починають відкладати яйця. Взагалі метелики живуть від 2 до 4 тижнів, відкладаючи протягом життя в середньому до 200 яєць. Вже через тиждень із яйця народжується гусениця. 

Молода гусінь харчується спочатку бур'янами сімейства капустяних (грицики, суріпиця та ін.), а згодом переходить на культурні рослини (пошкоджує всі види капустяних рослин). Гусениці маленькі, світло-зеленого кольору, веретеноподібної форми, дуже рухливі. Якщо їх потурбувати, то відразу починають звиватися, падати з листка або спускатися на павутині. Молоді гусениці проникають всередину листка, мінують його, живучи там 2-3 дні, а після виходять на поверхню та харчуються вже відкрито, виїдаючи частину листя, і залишаючи лише верхній шар епідермісу — так звані “віконця”, які в подальшому розриваються, утворюючи дірки з плівкою по краях. Розвиваються вони протягом 1 місяця, а після заляльковуються в білому довгастому коконі прямо на поверхні листя. В залежності від погодних умов (температури) за сезон може розвиватися до 6 поколінь капустяної молі.

 

Якщо гусениця після потрапляння в качан пошкоджує згорнуті листки, то нормальний качан вже не сформується, а будуть утворюватися декілька нетоварних головок.

         Метелики зазвичай активні у вечірній та нічний час, але при настанні масового льоту також і вдень. Завдяки потокам вітру вони можуть переміщуватися на великі відстані, тому рекомендуємо частіше оглядати свої рослини, оскільки різка їхня поява може влаштувати Вам доволі неприємний “сюрприз”.

         В якості захисних заходів рекомендується: знищувати  рослинні залишки і бур'яни, застосовувати трихограми, однак в деяких випадках не обійтися також і без хімічної обробки.