centurion
ЦЕНТУРІОН F1
     Мудра приказка говорить: «Кожному овочу свій час». Однак білокачанну капусту ми їмо незалежно від пори року, і ніколи вона не набридає. Не вдаючись у подробиці історичного значення капусти білокачанної можна сказати, що вона була і буде популярна в нашій країні. Вона завжди корисна і живильна.


     Серед овочевих культур капуста посідає одне з провідних місць як за площами, що відводяться під неї, так і за масштабами вживання. В Україні в структурі посівних площ овочевих культур вона займає більше 70 тис.га.

     Агротехніка вирощування капусти сильно змінилася за останні 10-15 років: помінявся асортимент, масово застосовується крапельне зрошення, на багатьох полях використовується сучасна техніка - від розсади-посадочних машин до капусти-прибиральних платформ, розширився і арсенал засобів хімічного захисту. Але запорукою успіху або одним з основних факторів, що впливають на результат, є підбір гібрида. При правильному виборі продуктивного гібрида, який має високий потенціал урожайності, досягаються плановані показники і як результат зниження собівартості і навіть в роки надвиробництва цього овоча можна мати гарну рентабельність.

     Вирощування будь-якої культури починається з підбору асортименту. Французька компанія «Клоз» вже більше 15 років працює на ринку України і має самий широкий асортимент високоякісних гібридів овочевих культур. Багато з сортів і гібридів цієї компанії є лідерами на ринку овочів, на які рівняються наші конкуренти і фермери-професіонали. Одним з цих «бестселерів» є гібрид капусти Центуріон F1, який багато вітчизняних овочівників вважають кращим з присутніх на ринку.

     Капуста Центуріон F1 завоювала серця багатьох фермерів спочатку в південних областях України, і з кожним роком все більше стає популярною і в інших регіонах України. Але чому ж Центуріон F1, і що це за капуста, ми розглянемо нижче на основі відгуків і досвіду вирощування її в різних регіонах України. 
               centurion_odin
ЦЕНТУРИОН F1


centurion_dwa
     Центуріон F1 - це універсальний і пластичний гібрид, який адаптований до різних грунтово-кліматичних умов вирощування. Маючи середньо-пізні терміни дозрівання (100-110 днів), відмінно зарекомендував себе як в 1-му, так і 2-му обороті. Має високу вирівняність і силу росту. Переваги даного гібрида: щільна, білосніжна, кругла головка середньою вагою 3-3,5 кг, з короткою внутрішньою кочеригою. Тонкий лист і високий вміст цукрів і вітаміну С роблять її улюбленицею у переробників і на свіжому ринку овочів*.

     * В Україні вирощується капусти 70 тис.га. Внутрішнє споживання капусти в Україні - 900 тис.тонн. З них 300 тис.тонн - свіжий ринок, 600 тис. тонн - переробка.

      Географія поширення Центуріона F1 - від Донецька і до Закарпаття. Універсальність цього гібрида перевірена вже роками і підтверджена авторитетною думкою професіоналів.

     ТОВ «Перспектива» (Донецька обл., Добропілля), головний агроном-овочівник - Юрін Валентин Миколайович: "Для нашого господарства це була нова капуста, яка нас приємно здивувала. Сіяли насіння 1 травня в 160-ю касету. Висадили розсаду 28 травня, за схемою 150+40х30 (35 тис.росл./га). Розсаду обробляли препаратом Наномікс. Також застосовували Превікур, Максим 025 і Табу. за вегетацію жодних проблем не виникало. Захист від шкідників нічим не виділялася. Працюючи профілактично, ми не мали проблем ні з совкой, ні з іншими шкідниками. Збирання капусти почали точно в терміни на 110-й день. Капуста повністю відповідала опису. Ми отримали понад 100 т/га білосніжної, високотоварної, смачної капусти, з продажем якої проблем не виникло. в сезоні 2013 р. ми вибираємо капусту Центуріон F1! Нас ця капуста повністю влаштовує!"

    ФГ Деренько С.А. (Харківська обл., Чугуївський р-н., С.Лебяжье): "Капуста Центуріон F1 відмінна у всіх відносинах! Дуже задоволений результатом по цьому складному році. Подобається її універсальність. Я можу отримати її як середню і як пізню. Капуста має привабливу округлу форму, дуже вирівняна - вся один в один. Високий урожай, в середньому головки набирали вагу 3 кг, як раз сама затребувана вага на ринку. Хоча спека стояла неймовірна. Можу відзначити високу якість. дуже подобається щільна внутрішня структура, яка повністю влаштовує моїх клієнтів. Реалізація в цей непростий рік була на вищому рівні - на оптовому ринку Центуріон F1 був нарозхват. Крім цього, за неї покупці були готові заплатити більше! Вибір правильного гібрида - це в кінцевому підсумку урожай високої якості, який можна реалізувати за хорошу ціну".

     ФГ Когтенко Є. (Миколаївська обл., Жовтневий р-н, с.Шевченкове): "Овочами займаємося вже більше 10 років. Вирощуємо борщовий набір, але основний масив відведений під білокачанну капусту. Щороку стабільні площі зайняті французким гібридом Центуріон F1. За багато років, кожен з яких є особливим за погодними умовами, цей гібрид ще жодного разу нас не підводив. Він добре підходить для нашого клімату, стабільно дає високий урожай, ми можемо варіювати і розміщувати її як на перший оберт, так і після прибирання, наприклад, озимої цибулі. Центуріон F1 відрізняється привабливою округлою формою, біла з самого початку, тонкий лист всередині, це наш фаворит! Можна відзначити, що ціна на нього завжди вище, ніж на інші гібриди. Тож, ми вибираємо - Центуріон F1 як запорука успіху! "

     У чому його унікальність? Виходячи з п'ятирічного досвіду, Центуріон F1 завжди виділяється стабільно високим врожаєм. Гарантовано 60-80 тонн/га отримаємо в будь-якому випадку. Стійкий до фузаріозу, а це дуже важливий плюс. Якщо не тримати довго в полі і зрізати по дозріванню, то поразки трипсом практично немає. Ну а якщо дозріла і ще місяць у полі стоїть, то, звичайно, трипс може завдати певної шкоди. Самий тонкий лист з усіх гібридів-конкурентів цього терміну дозрівання. Немає рівних для голубців. Два верхніх укривних листа знімаєш, а далі повністю біла голівка. Немає пустот біля основи кочериги. І, лежить Центуріон F1 в різних підвалах, гаражах, переобладнаних корівниках і буртах практично до кінця березня. А цим не можуть похвалитися і багато пізніх капуст. І не дарма, кожен рік, існує якийсь дефіцит насіння Центуріона F1. І напевно не даремно, адже його розбирають у першу чергу.

 Тому, вибираючи Центуріон F1 - Ви гарантуєте собі успіх!

     Також, крім Центуріона F1, хотілося б звернути увагу на інші гібриди з асортименту капуст компанії «Клоз». З середніх і середньопізніх гібридів для переробки та зберігання у «Клоз» є ще три гібрида - Браво F1, Капорал F1 і Бригадир F1. Всі три гібрида генетично стійкі до фузаріозу! Розмір і масу голівок ви можете регулювати схемою посадки.

     Браво F1 - універсальний гібрид середньої капусти, що росте, як кажуть, від Америки до Уралу, тобто у всіх агрокліматичних умовах і на різних типах грунтів. В Україні він вирощується вже понад 10 років. А популярність його все росте і росте. Його особливість у тому, що в середньому за 100 днів ви отримуєте 3-х кг головки, які потім можуть лежати ще 3 місяці. Ідеально круглий, дуже щільний, білосніжного кольору в розрізі.
                        bravo
БРАВО F1

Стійкий до фузаріозу, толерантний до бактеріозу. При стоянні в полі і перепадах температур, коли бактеріози швидко спалюють все поле, Браво F1 - це той надійний друг, який дає можливість отримати хороший, стабільний і якісний урожай як серед літа, так і глибокої осені.

kaporal
КАПОРАЛ F1
     Капорал F1 - одна з провідних позицій за смаковими якостями, завдяки високому вмісту цукру і вітаміну С. Це гібрид середнього терміну дозрівання. За 90-100 днів формує щільні голівки, вагою 4-5 кг при схемі 30 тис.раст./га. Якщо застосовуємо звичайну схему посадки, то вага головок в середньому 3-3,5 кг. Високоякісні голівки, білі всередині, вирівняні за розміром і формою. Внутрішній качан маленький.


Основне призначення - свіжий ринок і переробка. При переробці (квашенні, консервуванні і т.ін.) набуває дуже привабливий смак і має сніжно-білий колір. Універсальність у використанні і висока врожайність - ось переваги Капорала F1.

     Він завжди на полі - Бригадир F1! Гібрид для літньо-осіннього циклу вирощування, відмінно підходить для переробки та зберігання (4-5 місяців). Зберігається максимально довго для цього виду капусти. Білі якісні качани мають чудову білосніжну щільну внутрішню структуру і відмінні якості для квашення. Також використовується для свіжого ринку, особливо коли споживачу потрібні головки великого розміру.
           brigadir
БРИГАДИР F1


     Дозрівання - 110-120 днів, колір світло-зелений, вага 3,5-5 кг, залежно від схеми посадки. Толерантний до високих температур. Високий вміст вітаміну С. Гарне стояння в полі 4-6 тижнів. Це один із самих перевірених і стабільних гібридів в асортименті «Клоз».

     Наприклад, у Вінницькій області, фермер з багаторічним стажем, Сольський Василь Дмитрович, просто поміняв своє уявлення про капусту, коли почав культивувати у себе на полях Бригадир F1. І фінансове становище одразу поправилося, і для ока мило глянути як в полі, так і в сховищі!

     Якщо говорити про капусту з більш довгим вегетаційним періодом і основне призначення яких - тривале зберігання, аж до наступного врожаю - це Каунт F1 і Марабу F1. Два гібрида в асортименті компанії, які найкраще себе показують в порівнянні з конкурентами, і продажі яких ростуть з кожним роком.

kaunt
КАУНТ F1
     Каунт F1 (130-140 днів) - універсальний гібрид, призначений для тривалого зберігання (навіть до червня), формує головки з середньою масою 2,5-3 кг, при цьому ви отримуєте гарантований урожай близько 100 т/га. Форма голівок округла, трохи приплющена. Головки дуже щільні і не мають внутрішніх порожнеч біля основи.


Внутрішні листя формують головку ніжної текстури, білого кольору. Качани мають прекрасну внутрішню структуру, короткий внутрішній качан, прекрасно стоїть у полі. Толерантний до тріпсу.

     ФГ Ямбуренко вже 4-й рік професійно вирощує Марабу F1. Це високоврожайний гібрид пізньої капусти (140 днів) літньо-осіннього циклу вирощування. Компактні, сильні рослини. Кочан формується округлої форми з самого початку. Основна перевага даного гібрида - це тривале зберігання. Має дуже хороші показники при зберіганні і при цьому стійкий до внутрішнього загнивання голівки.               marabu


Термін зберігання при належних умовах 8-9 міс. Кочан дуже щільний і важкий (3 кг), при цьому легко очищається від зовнішніх листків. Відмінна структура: коротка внутрішня кочерига і сліпучо-білий колір. Добре стоїть у полі до листопада, до збору врожаю. Врожайність від 80 до 100 т/га. Універсальний у використанні. Адже основними вимогами були врожайність, стійкість і щоб ще й на голубці підходила. Адже кожній господині не догодиш, а з Марабу F1, як у казці, всі задоволені. І фермери, і покупці.

     Головне для кожної насіннєвої компанії - це думка клієнтів, і якщо вона позитивна, то компанія рухається у правильному напрямку. Селекціонери компанії «Клоз» і далі працюватимуть над пошуком нових цікавих сортів і гібридів, найбільш придатних для вирощування в Україні, і незабаром асортимент поповниться новими позиціями, які порадують наших фермерів.

     Всі, хто здобуває насіння «Клоз», завжди можуть отримати консультацію у фахівців і агрономів компанії «Владам-Юг», офіційного імпортера цих насіння в Україні.

     Бажаємо всім фермерам у новому сезоні відмінних урожаїв, а якісне насіння фірми «Клоз» будуть сприяти Вашому процвітанню і благополуччю.
Адже працюючи разом, ми створюємо Ваше майбутнє!


Каплін Сергій,
рег. менеджер з розвитку «Клоз»
на півдні України

Когтенко Євген,
агро-консультанткомпанія «Владам-Юг»
(050) 493-31-61