Записано зі слів фермера,
який можливо живе поруч з Вами.
Але, так як наш друг досить відома людина,
ми будемо просто називати його - шановний Сергій Іванович.

Ситуація на овочевому ринку:

Покупець: Синку, скільки коштують пластмасові помідори?

Сергій Іванович: Червоний - 12 грн./кг, рожевий 14 грн./кг. А чому пластмасові?

Покупець: Так, зараз всі як один вирощують такі сорти помідор, в яких немає ні смаку, ні запаху. От раніше ринок був наповнений столовими, солодкими, ароматними помідорами. Наприклад, всім відомий сорт Волове серце.

dva_tomata

                     

Сергій Іванович: Так і у мене є такий, але шкода дуже мало. Я випробував Французький сорт помідор Cарра F1 тип Куор ді Бю (Волове серце). Взяв на пробу і на ринок привіз, ще навіть не діставав.

Покупець: Так, немов подарунок з дитинства. Прошу, продай!

Сергій Іванович: Так, батько бери так, пробуй, все одно брав для друзів і для себе на обід. Таку красу і продавати шкода. На майбутній рік більше посаджу, тоді і торгувати будемо!

                                                                                                                                                                                                     

     Наша історія, почалася за довго до зустрічі на ринку. Влітку 2013 року, група українських фермерів відвідала ближнє зарубіжжя, поле для випробування новинок компанії "CLAUSE" у Польщі. На даній ділянці, в теплиці, був представлений дуже великий асортимент високорослих томатів. Саме тоді на питання, «які томати їсть Європа?», була отримана відповідь Cарра F1 або як ми вже звикли називати його Куор ді Бю (Волове серце). І вже восени насіння томатів надійшли на випробування українським фермерам. Одним з них і був Сергій Іванович.

     Сергій Іванович фермер зі стажем, вирощує томати більше 15 років, на площі 0,24 га теплиць і 0,20 га відкритий грунт (томат на кілках). Перейшов повністю на інтенсивну технологію. У селі його називають «томатний тато». І неспроста, вирощування томатів це не хобі, це все його життя. До того ж Сергій Іванович зумів поєднати приємне з корисним. Сьогодні він не просто знавець агротехнологій, а й відбувся фінансово як фермер.                          burie

     У сезоні 2014 року, ставка була зроблена в основному на рожеві томати Фенда і Афені (від компаній «CLAUSE» і «TEZIER»). І про них можна розповісти окремо. Частина теплиці, традиційна була виділена під вирощування новинок. Саме тут і висадили 100 кущів томата Cарра F1. Правило пошуку нових сортів не підвело. Серед семи нових томатів, явно виділялися два лідери. Сверхранний червоний томат Cарра F1 (навіть раніше самого раннього серед рожевих томатів Фенди на 3-5 днів) і новинка рожевого помідора № 535.

Трохи з досвіду вирощування:

teplica

                 

Тип теплиць - Плівкове укриття + затіняюча сітка. Угорського типу h-4 м. Ширина 8,40 м. Довжина 50 м.

 

Посів - 10 березня 2014.

Пікіровка -30 березня 2014.

Посадка -29 квітня 2014.

Схема - 1,10 +40 Х 0,40 = 3,333 рослин на 10 соток. Або 3,3 рослини на 1м². У даній теплиці 1400 рослин.

Тип поливу - крапельний. Ряди закриті чорним агроволокном. Для зменшення випаровування вологи і збереження структури грунту.

Заходи по захисту рослин - Після висадки розсади профілактична обробка по листу біопрепаратами тріходермін + планриз + Пентафаг з 100 мг/10 л води 2-3 обробки.

Від шкідників профілактичні обробки - Бітоксібаціллін або Актофіт 100 мг/10 л води, 2 -3 обробки. Також хорошим бар'єром для шкідників спрацювала захисна сітка на фрамугах, зупиняючи на своєму шляху різних шкідників. Тому обійшлися лише профілактичним захистом.

Живлення рослин - в розсаді підгодовували раз на тиждень рідко розчинне добриво з акцентом на фосфор 13:40:13 20 г/10 л води разом з біопрепаратами.

Після висадки - раз на 7 днів рідинно розчинне добриво 1:1:1 (будь-який якісний виробник). Для кращого засвоєння елементів живлення і розвитку рослини в обробки включали стимулятори росту, такі як: вітазім 25 мг/10 л по листу, альга 600 20г/10 л води.

Також використовували гумати під корінь.

На основній площі, для якісного запилення квітки провели дві обробки препаратом (Суперфікс 0,75 мл/1л води для розваги помідора). Одним з вдалих експериментів 2014 року, є застосування джмелів від БТУ-центру. Використовували в одній теплиці. Результат дійсно хороший, зав'язування плодів практично 100%.

                     

razrez

У період наливу плодів у крапельну стрічку давали рідко розчинне добриво з акцентом на калій 3.11.40, з розрахунку - 2 г на кущ, чергуючи його з кальцієвої селітрою 2 г на кущ раз на тиждень.

Дата першого врожаю - 25 червня 2014, на 57 день від висадки розсади.
 

    І все ж, хочеться повернутися до вибору сорту, до початку. Як крути, а професійна теплиця, це в першу чергу бізнес. І ризикувати своїм заробітком не можна. Адже для багатьох це можливість прогодувати всю сім'ю протягом року. Чому Cарра F1? І цифри говорять самі за себе:

odin_tomat

 

Cарра F1  –найраніший помідор, 60 дн. від пересадки рослин. 

Cарра F1 - плід 400 г і більше, супер якість! 

Cарра F1 - яскраво-червоний, щільний (як для даного типу) і головне дуже смачний і солодкий!

Cарра F1 - потенційно дуже врожайний, більше 5 кг з рослини висотою 2 метри. 

Cарра F1 - не примхливий у вирощуванні.

Cарра F1 - Ваша ексклюзивність на ринку!

     Висновки: так часто буває, коли на ринку настає перевиробництво будь-якого продукту, люди починають шукати можливість бути незалежними від обставин, бути кращими, мобільними, отримувати більш ранню продукцію, випробовують нові сорти помідор. Компанія «CLAUSE», законодавець томатних новинок, пропонує нам з Вами унікальну можливість взяти участь в реформі томатного ринку України. Зв'язавшись з нашим фахівцем, у Вас є можливість придбати насіння вже сьогодні або взяти участь у програмі глобальних випробувань різних сортів помідор селекції «CLAUSE»!

Працюючи разом, створюємо Ваше майбутнє!