ВИРОЩУВАННЯ РАННЬОЇ КАПУСТИ В ТЕПЛИЦЯХ

korablev
            Багато гарних слів було сказано про працьовитих фермери-овочівники в Україні. У чому їх успіх? В першу чергу в благословенних українських землях, сприятливому кліматі, правильно підібраних технологіях вирощування і, звичайно, в якісних насінні. Кожен регіон особливий по-своєму і якщо одні максимально якісно вирощують цибулю і капусти на великих площах, то інші фермери знайшли можливість отримувати високий прибуток навіть з однієї сотки землі. Саме про фермерів, які вирощують овочі в теплицях, піде сьогодні мова.


     Головне правило фермера-тепличників - максимальна якість в ранні терміни. Однією з причин даної тенденції є висока економічна рентабельність, так як на ранній продукт завжди хороша ціна. Саме тут насіннєві компанії прагнуть проявити всю свою майстерність і запропонувати фермеру кращий сорт. У боротьбі за якісний і ранній продукт бере участь і відома французька насіннєва компанія «Clause» і цілком успішно демонструє результати багаторічної праці. Багатьом виробникам овочів відомі такі гібриди як: рожевий томат Фенда F1, червоні томати Картьє F1, Лорелі F1, Крістал F1 і Колібрі F1, салатні перці Геркулес F1, Фламінго F1 і Нікіта F1, рання кольорова капуста Майбах F1, і це ще не весь список ! Дані сорти показують відмінні результати при вирощуванні овочів у закритому грунті, і завдяки своїм високим товарним якостям, отримують хорошу ціну на свіжому ринку.
       nojka

     Селекціонери компанії «Clause» постійно ведуть активну роботу з українськими партнерами, проводять багато дружних зустрічей, семінарів, випробувань новинок у всіх регіонах. Як результат, з'явився новий ультраранній гібрид білокачанної капусти Легат F1. За останні два роки активних випробувань можна сміливо стверджувати, що даний сорт входить до п'ятірки кращих і гідний зайняти місце у Вашій теплиці!

Дійсно, ранній - 50 днів від висадки розсади. АР Крим, Запорізька обл., Херсонська обл., Закарпаття, Одеська обл. - висновок один - дуже ранній і якісний. Практично скрізь масове збирання в 2012 році почалася 17-20 квітня.
Головна родзинка - суперякість! Кожен фермер, особливо той, який сам торгує на ринку, звернув увагу на високу якість товарної капусти. Головка компактна, округла, вся вирівняна, важка і найголовніше - солодка на смак!
Легат F1 не вибагливий до грунту. На Закарпатті фермер неодноразово намагався виростити ранню капусту інших селекційних компаній, але через глинистий, кислий грунт жодна спроба не увінчалася успіхом. Коли наші агрономи запропонували йому спробувати Легат F1, він скептично поставився до цієї ідеї, але все ж вирішив спробувати. На його подив, він отримав дружний, ранній і якісний результат.
Ще однією, дуже важливою особливістю даного гібрида, є висока ніжка, що сприяє хорошому провітрювання рослини і виключає підгнивання нижніх листків. Ця особливість забезпечує перешкоду для проникнення слимаків. Кочан зручніше і швидше зрізати, а час - це найдорожче, що у нас є.

legat_na_vesax
     Варто відзначити пластичність цього гібрида до температурних стресів. Через різкі перепади температури ранні капусти схильні до стрілкування, в Легаті F1 закладена стійкість до цветушние. Фермери Закарпаття пам'ятають час, коли капуста на 90% зацвіла, а на Легаті F1 не було жодної стрілки. Більш того, по всій країні фермери відзначають, що це єдиний гібрид, на якому не бачили цветушние вже протягом останніх двох років.
Однією з переваг Легата F1 є характерний восковий наліт і неповторно привабливий колір, який радує наших клієнтів.
Потужний корінь допомагає Легату F1 інтенсивно вирости і на 20% стати щільніше, що відрізняє його від інших ультраранніх гібридів.
Високий показник вирівняних головок. Всі як одна!
• Але основна перевага, за яку фермери полюбили Легат F1 - це висока стійкість до хвороб!


     Нижче, на прикладі кількох ФГ, ми познайомимо Вас з результатами та відгуками фермерів.
     У селищі Дніпровка Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області в теплиці ФГ «Корабльов», фермером з багаторічним стажем, Корабльовим Сергієм Івановичем, було посіяно 1000 рослин капусти Легат F1.
     Посів був проведений в 40-у касету 17 грудня 2011 р. і вже через 5 днів, 22 грудня, Сергій отримав дружні і здорові сходи. 10 лютого 2012 р. розсада у фазі 8 аркушів була висаджена на постійне місце в теплицю. Тип поливу, який використовував Сергій, це крапельне зрошення. Схема посадки застосовувалася стандартна для краплинного зрошення - 50х30 см. Теплиця обігрівалася за допомогою пригрунтового колектора. У процесі вегетації фермер вніс кілька підгодівель - аміачна селітра і азофоска. За три-п'ять днів до першого зрізу, капуста була оброблена препаратом «Райкад-Фінал», що дозволило ущільнити і збільшити качан. Через 53 дні після висадки розсади, 13 квітня, було здійснено перший зріз капусти. На даному етапі середня вага качана склала 600 г, а ціна на оптовому ринку 22-23 гривні/кг. Масове збирання Сергій розпочав 17 квітня при вазі головки 900 грам і більше. Ціна, яку йому пропонували на цей момент, склала 19-20 гривень за один кілограм якісної продукції. І останнім етапом була остаточна зачистка теплиці, яку зробили 22 квітня. Решта головок досягла ваги більше одного кілограма. На запитання: «Що Вам сподобалося найбільше в даному сорті?», - Сергій відповів - «Незвично солодкий смак, як для капусти, і дійсно якість на найвищому рівні!»
     Безумовно, такий результат не міг не порадувати Сергія Івановича, що в підсумку, призвело до вирішення збільшити площу ЗГ ще на 10 соток і розмістити на майбутній сезон вже 4000 рослин білокачанної капусти Легат F1.

bobita
            У другому випадку капуста Легат F1 була висаджена на Закарпатті, регіоні, який відомий масовим виробництвом ранньої капусти, де фермер дуже вимогливий до якості насіннєвого матеріалу і, відповідно, кінцевого результату. Бобіта Юрій Васильович - процвітаючий фермер, який більше 30 років спеціалізується на виробництві ранніх овочів, у першу чергу - капусти. Він, ще в 2011 році оцінивши всі сильні сторони Легата F1, в сезоні 2012 року, при виборі сорту, впевнено віддав перевагу капусті від компанії «Clause».


     Юрій Васильович сіяв капусту 10 грудня в 280-у касету, що становить 1165 штук на кв.м. Появи масових сходів, залежно від температурних режимів можна отримати на 4-8 день, Юрій отримав дружні сходи на 7 день, так як підтримував температуру в розсаднику на рівні 20-22 ° С за допомогою калориферів, які автоматично нагнітають необхідну температуру в теплиці. Ціна такого обігрівача в середньому становить 220.00 гривень. Після сходів температура становила 10-15°С вдень і 7-9°С вночі, для того щоб розсада не витягувалась і краще розвивався корінь. Пікіровку Юрій Васильович проводив 15 січня в стаканчики компанії «Текко» ємністю 180 мл. 5,5 Х 6,5 см. При пікіровці відразу проводили вибракування і калібрування рослин, ті, які відставали в розвитку, переміщали ближче до обігрівача, їх частіше поливали і підгодовували.
        malchik

     Висадку розсади в теплиці (розмір 10х100 метрів) робили 10-15 лютого під дуги, накриті агроволокном 23-ї щільності. Схема посадки стандартна 37х35 см. Як основне живлення, з осені дали 0,5 кг на кв.м перепрілого курячого посліду на тирсі та по 50 г нітроамофоски. При посадці в теплицю під кожен кущик давали по 5 г кальцієвої селітри. По листу було зроблено два підживлення «Бором» і «Молібденом» + комбінований комплекс мікроелементів. У цьому році Юрій планує попрацювати біопрепаратами, так як бачив позитивні результати у своїх колег фермерів. З фунгіцидів проводив одну обробку препаратом «Браво» і одну обробку препаратом «Тіовіт-Джет». Проти слимаків, які докучають з ранку, просипав в теплиці препарат «Слімако» по сухому грунту.

uborka
     
     Масовий збір урожаю проводився 20 квітня. Головки в той час досягли ваги 700-900 г при ціні 14-15 грн. /кг. На момент масового збору вартість товарної капусти знизилася до 11-12 грн./кг. 


     Юрій Васильович в сезоні 2012 р., зробивши основну ставку на гібрид ранньої капусти Легат F1, повторно переконався в правильності свого вибору і надалі планує поглиблювати співпрацю з компанією "Владам-Юг".

Євген Тропкін, 
компанія "Владам-Юг"
(жур-л НХ, №11, 2012) 

Є стародавня біблійна істина: «Що посієш, те пожнеш». Вклавши у вирощування капусти досвід, працю і численні засоби, не завжди можна отримати бажаний результат. Так як всі ці зусилля повинні бути спрямовані на якомога більше розкриття генетичного потенціалу, який спочатку закладений в кожному насінню. Тому, вибір якісних сортів і гібридів є визначальним чинником максимальної врожайності, який впливає на кінцевий результат. Наочним прикладом даної формули і виступає капуста Легат F1, яка вже другий рік поспіль демонструє бездоганний результат в теплицях фермерів на всій території нашої країни.

ПРАЦЮЮЧИ РАЗОМ - СТВОРЮЄМО ВАШЕ МАЙБУТНЄ!