Настало довгоочікуване тепло і з зимівлі почали масово виходити різні комахи. Якихось ми можемо відразу помітити, а якісь на деякий час залишаються «в тіні» і проявлять себе пізніше в більшій кількості. У попередніх статтях ми більш детально зупинялися і розповідали про багатьох шкідників, тому в даній статті ми хочемо лише нагадати Вам: хто з шкідників відроджуються, починається літ або ж хто може завдати шкоди Вашим рослинам в квітні місяці. Отже:

 odin

Блохи: дрібні жуки, деякі види яких починають виходити з зимівлі при появі першої рослинності, а інші види виходять трохи пізніше: в кінці березня - квітні і навіть у травні. Хрестоцвіті блішки після виходу з зимівлі спочатку харчуються на бур'янах, потім переходять на капустяні рослини. Великої шкоди завдають розсаді (коли рослини ще маленькі, тому навіть мала кількість жуків може сильно пошкодити рослини). Масовий перехід блішок на культурні рослини (і відповідно найбільшої шкоди) збігається з цвітінням вишні і яблуні. Жуки найбільш активні в жарку суху погоду. Блішки сильно ушкоджують молоді сходи, з'їдають точку росту і серединні листочки, на листках виїдають дрібні ямочки, які в подальшому розриваються і утворюють дірочки. Хрестоцвіті світлоногі блішки в стадії личинки вигризають в листі міни. Пошкоджені рослини відстають у рості і можуть навіть загинути.

dva

Цикадка: в середині квітня-першій половині травня з зимуючих яєць відроджуються личинки, які спочатку (приблизно протягом місяця) харчуються на зернових, а потім в середині літа перелітають на картоплю і відкладають яйця нового покоління цикадок. Після збору картоплі деякі види цикадок переходять на буряк і моркву. Основну шкоду, що наноситься цикадками - це перенесення вірусних інфекцій.

Мухи: У квітні починають літ  весняна капустяна і цибулева мухи.

 tri

Весняна капустяна муха: вилітає з відкладає яйця з середини квітня. Початок яйцекладки збігається з зацвітанням вишні і через 4-6 днів після зацвітання черемхи, а масова яйцекладка збігається з цвітінням бузку. Сильно пошкоджує розсаду ранньої капусти, висадженої в грунт, а середні та пізні сорти капусти пошкоджує і в парниках і у відкритому грунті. У спекотну суху погоду пошкоджені рослини відчувають сильну нестачу вологи і в результаті можуть загинути.

 chetire

Цибулева муха: весняний літ збігається з часом цвітіння кульбаби і бузку. Сильно страждає цибуля, що висаджена насінням. Рослини цибулі в фазі сім'ядольних або 1 справжнього листка можуть в'янути цілими групами. У більш дорослих рослин пошкоджуються листя в шийці цибулини, в результаті листя жовтіє, цибулина загниває і рослина поступово гине. Лук-севок і цибуля-ріпка (особливо в першу половину вегетації) гинуть при впровадженні в рослину 1-2 личинок.

 pyat

Трипс: починає виходити з зимівлі при температурі + 80С (в першій половині квітня) і харчується спочатку на бур'янах, потім переходить на розсаду в теплицях або на культурні рослини в поле. Є переносником вірусних захворювань рослин. Тріп висмоктує з різних органів рослини сік, в результаті чого відбувається деформація, а на поверхні листової пластини видно жовті некротичні плями і штрихи, які поступово зливаються. Поверхня тканини відмирає. При пошкодженні трипсом капусти, листя покриваються рубцями і «бородавками» білуватого і коричневого кольору. Сильне пошкодження капусти трипсом, може викликати недобір маси качана і деформацію головок.

shest

Попелиця (так само як і трипс) висмоктує сік з рослини, а через виділення попелицями медяної роси - пошкоджені ділянки швидко покриваються Сажістими грибами.

Зелена попелиця є переносником безлічі вірусів.

Капустяна попелиця розвивається великими колоніями, причому через ранні терміни заселення листя капусти, вона виявляється не тільки на верхніх, але і на внутрішніх листках качана, що ускладнює боротьбу з нею.

Цвітіння зелена (оранжерейна) тля: починає розмножуватися вже при температурі +50С. І хоча сприятливою для її розвитку є температура +250С, вона спокійно переносить і низькі температури. З квітня по червень зростає кількість крилатих самок-расселітельніци. Бурякова попелиця починає розмножуватися при температурі +7...+90С.

Капустяна попелиця: Виходить з зимівлі на початку квітня, спочатку заселяє посадки, потім переходить на висаджену в поле розсаду.

 sem

Озима совка: зимує в стадії дорослої гусениці, ранньою весною окуклюється і з середини квітня вилітають метелики. Після вильоту вони харчуються і потім відкладають яйця як на бур'янах, так і на культурних рослинах. Літ метеликів другого покоління починається в липні і триває до вересня. Гусениці другого покоління йдуть в грунт і залишаються там зимувати до наступного року. Особливо сильно шкодять посівам, пошкоджуючи коріння або перегризаючи стебла молодих рослин, також може перегризати черешки крайового листя.

 vosem

Цибулевий скритнохоботнік (довгоносик): весняний літ жуків збігається з часом цвітіння кульбаби. Часто пошкоджує цибулю-ріпку, цибуля-батун і цибулю-шалот, рідше цибулю-порей і часник. Жуки роблять на листках невеликі проколи, розташовані в ряд (на дорослих рослинах вони мають вигляд подовжених білуватого кольору плям-смужок уздовж листя), пошкоджені листя жовтіє, починаючи від верхівки, а з пошкоджених квіток виходять щуплі насіння.

 devyat

Цибулева міль: виходить із зимівлі і починає літати в квітні-травні. Шкодить гусениця. Пошкоджені листки жовтіють і засихають, починаючи з верхівкової частини. Гусениця може проникати всередину листя, а на насінниках виїдає зачатки квіток і підгризає цветоножки. Тому, при появі перших симптомів пошкодження на розсаді - поспішіть звернутися в Агролабораторії «Владам» для точної діагностики шкідника, який завдав пошкодження і за отриманням якісної і висококваліфікованої консультації!

Ми дбаємо про Ваші врожаї!