odin
     Багато чого в нашому житті можна пояснити простими істинами: Божа благодать, любов, щастя та багато іншого. Не останнє місце в цьому приємному списку займає радість і випробовуваний непідробний захват від спостереження за ростом і розвитком рослини, яку сам посадив. Тому люди, що займаються рослинництвом, а, зокрема, вирощуванням овочів, життєрадісні і випромінюють внутрішній позитив.


chetiri
     Звичайно, потрібно сказати, що, як і в будь-якій справі, бувають злети і падіння, успіх і невдачі. Але мінімізувати погане і збільшити хороше, нам допомагають якісне насіння і гідна агротехніка обробітку. Що стосується насіння, то тут окремою кастою стоять гібриди, як нове і стрімко популярний напрям. А ось в агротехніці позиції лідерів займають інноваційні методи та технології з застосуванням найновіших препаратів і добрив.

     
     Поєднання всіх цих компонентів, призводить до спільних проектів насіннєвих компаній і фірм, що пропонують весь спектр препаратів для вирощування рослин. Одним з таких проектів стало щільне співробітництво компанії "ВЛАДАМ-ЮГ", що представляє на ринку України насіння овочевих культур французької селекційної компанії "CLAUSE", і компанії "AgroAlliance Ukraine", яка є дистриб'ютором добрив для позакореневих підживлень - "OMEX" (Великобританія) і компанії "ПЛАНТА ГРУП", що представляє органічні добрива Лігногумат і Альбіт. Цей тандем 26 квітня поточного року провів у Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області перший, в цілій лінійці запланованих заходів, семінар з вирощування ультраранньої білокачанної капусти ЛЕГАТ F1 у закритому грунті.

     За основу були взяті два фермерських господарства Григорія Козлова (м.Кам 'янка-Дніпровська) та Сергія Корабльова . Дніпровка). Ці два фермера вже не перший рік займаються вирощування ранньої капусти. І тому знають толк і основні вимоги при виборі гібрида. ЛЕГАТ F1 повністю відповідає їх побажанням, маючи високу ніжку, збільшує фізіологічну стійкість до бактеріозів, абсолютно спокійно переносить низькі температури постійну надмірну вологість.
                dva


     Так, наприклад, у Сергія Корабльова ЛЕГАТ F1 був висаджений в теплицю 7 лютого 2013 р., маючи лише подвійний екран з поліетиленової плівки та опалення по периметру теплиці у вигляді двох пар пластикових труб, спокійно без будь-яких втрат на цветушність (жодна головка не зацвіла ), до дати проведення семінару на 80% був готовий до зрізу (а ціна на оптовому овочевому ринку «Водянська Січ» в той день була 14 гривень / кг).

tri
     Ще однією перевагою ЛЕГАТА F1 серед інших представників цього сегмента ринку, є його здатність формувати супер щільний качан вагою близько 1 кг і добре розвиватися при загущеній посадці, наприклад, за схемою 40см х 20см. Це дозволяє закласти великий обсяг рослин на малу площу і тим самим зменшити витрати, збільшивши при цьому кінцевий прибуток.


     Ну і найголовніше, з чого потрібно було починати - це смакові якості. Більш солодкою і смачною першої весняної капусточки, навряд чи знайдеш, на ринку! Варто також відзначити, що приймачем ЛЕГАТА F1 в теплиці рекомендується брати індетермінантні томати, краще рожеві, так як вони більш вимогливі в період вегетації до азоту, а його після капусти в грунті достатньо.

     Яскравим представником рожевого сімейства томатів-індет, є, всім нам добре відомий, гібрид від компанії "CLAUSE" - ФЕНДА F1. Про ФЕНДУ багато сказано, написано і відзнято, вже встигло сформуватися і позитивну громадську думку фермерів-професіоналів.

fenda
     Одним з яких, є фермер із села Водяне Михайло Пригода. Він другий рік вирощує ФЕНДУ F1 у себе в теплицях, в цьому році добився незвичайних результатів, завдяки якісному посівному матеріалу та інноваційної агротехніці обробітку. Візит до Михайла 26 квітня цього року став родзинкою цього семінару.


     Запрошені гості, а їх було понад сорок осіб - з усіх куточків нашої Батьківщини. Миколаївська, Херсонська, Одеська, Дніпропетровська, Вінницька і, звичайно ж Запорізька області, а також ціла делегація гостей з Росії (Воронеж, Волгоград, Ростов-на Дону і Краснодар), були приємно здивовані побаченим. ФЕНДА F1 у віці 60 днів, мала на першій кисті плоди вагою близько 180 грам, які увійшли у фазу дозрівання. Звичайно, варто відзначити, що такого результату фермер домігся завдяки правильній технології підгодівлі, препаратами Omex, Лігногумат і Альбіт. Ці добрива зовсім недавно з'явилися на ринку України, але вже встигли завоювати популярність, серед аграріїв. А що стосується ФЕНДИ F1, то все йде до того, що вона стане незаперечним лідером серед ранніх рожевих індет гібридів і цілком обгрунтовано може називатися ультраранні!

     У цілому минулий семінар показав хорошу активність і непідробний інтерес до насіння компанії "CLAUSE", а також прагнення фермерів до досконалості технологічного процесу обробітку. Нагадаю також, що даний семінар був першим у цілій лінійці запланованих заходів, які компанія "ВЛАДАМ-ЮГ", спільно з партнерами, буде проводити в цьому сезоні.

Сергій Гавеловський

Регіональний менеджер компанії "Владам-Юг"
в Запоріжській області
(фермер-агродослідник по закритому грунту)

Телефон 050-197-38-80