Описувати «зовнішність» трипса немає сенсу: всі аграрії знайомі з ним, так би мовити «обличчям до обличчя». У книгах, інтернеті та інших джерелах є достатньо інформації про цього шкідника, але не всім же відомі «особливі моменти» з його житті, що працюють проти самого трипса, і цим самим допомагають людині в боротьбі з цим маленьким, ненажерливим і набридливим шкідником.

Зараз трипса можна помітити практично на більшості культур. Так, наприклад, якщо на баклажані, томаті, перці, буряку, соняшнику (загалом, на культурах з відносно великими листками) трипса помітити легко, то на цибулі ситуація трохи складніше, він проникає в пазуху листя, і в зовнішньо здорової рослини можуть ховатися до декількох десятків особин трипса.

Трипс

Трипс у своєму розвитку проходить 4 стадії: яйце, личинка, німфа і імаго. Більшу частину свого життя він проводить в прикореневій частині рослини, тому в полі його не завжди можна помітити, до того ж у деяких стадіях він є так би мовити «захищеним» від різних несприятливих і небезпечних для нього факторів. Так, якщо на рослині був виявлений трипс, то це не означає, що видно всі особини трипса. Людському оку не помітні яйця, відкладені в складках листя, до яких не може при обробці дістати препарат. Личинки 1-2 віків на ворсистих листках не завжди помітні через свій малий розмір і світле забарвлення, до того ж переглядати в полі все листя нижнього і середнього ярусу, погодьтеся, не зовсім зручно. Будучи трохи старшим, трипс переходить у стадію протонімфи (одна зі стадій німфи), в якій він йде в ґрунт на кілька днів і не харчується. Дорослих трипс видно на всіх ярусах листя, але при необхідності вони можуть ховатися або в пазухі листя, або йти в ґрунт, й там не харчуючись перечікувати несприятливий період.

Трипс

З даної інформації робиться висновок, що провівши обробку навіть самим потужним препаратом, все ж залишаться живі особини в стадії: протонімфи, частина дорослих трипсів, а також яйця, з яких через кілька днів народжуються нові покоління. Як же боротися з трипсом, якими препаратами і скільки разів працювати проти нього? Відповідь на це питання залежить від багатьох чинників - і від вирощуваної культури, і від кількості живих особин (спостережуваних неозброєним оком і за допомогою мікроскопа), і від погодних умов ... Звернувшись в Агроцентр «Владам», Ви зможете отримати не тільки достовірний результат аналізу, але і кваліфіковану консультацію не загального характеру, а конкретно для Вашого випадку.

Будемо раді допомогти Вам!

Агроцентр «Владам»