gusenica
     Здрастуйте! Сьогодні я хочу вам розповісти про такого шкідника, як томатна міль, яка зовсім недавно була зареєстрована в Україні. Втрати врожаю можуть досягати в закритому грунті до 5%, а у відкритому до 50-100%.

     
     Отже, вперше її зареєстрували у 2006 році в Іспанії, вже через 2 роки томатна міль була зареєстрована більш ніж у 11 країнах світу, а в 2010 році на Україні була затримана партія томатів, уражена томатною міллю. Пошкоджує вона в більшості - томати, але також шкодить і на баклажані, перці і картоплі. При сприятливих умовах (25-30°С) розвиток томатної молі триває на протязі місяця і в закритому грунті за рік вона може давати більше 10 поколінь.

    У своєму розвитку вона проходить чотири стадії:
1) яйце (зазвичай яйця відкладаються на нижню сторону листа, розміром вони до 0.4 мм молочно-білого кольору),
2) гусениця (0,5-10 мм, жовтувато-зелена, з чорною смужкою за головою),
3) лялечка (до 6 мм світло-коричнева, окуклюєтся або в мінах на поверхні листа або у верхньому шарі грунту),
4) метелик (коричнево-сірого кольору з темними плямами на передніх крилах).

     Томатна міль пошкоджує листя вигризаючи в них міни, стебла і плоди. В результаті пошкоджене листя всихають, плоди можуть загнивати, втрачається товарний вигляд продукції. Ось такий маленький, але небезпечний шкідник. На жаль, ще немає універсального засобу боротьби з томатною міллю, але використовуючи традиційні методи захисту рослин (сівозміна, видалення рослинних решток і бур'янів, використовуючи пестициди) можна трохи знизити її чисельність і, відповідно, шкідливість.
                  mol


                                                                                           Энтомолог агроцентрУ "ВЛАДАМ",
 Ганна Кольченко