Якщо Ви є власником сільгоспугідь, саду, теплиці, дачної ділянки або просто невеликого городу, тоді з цієї незваною гостею Ви неодмінно зустрічалися. Ворога треба знати в обличчя. А щоб позбутися від попелиці, давайте з нею познайомимося.

Попелиця - це дрібні, малорухливі комахи (до 5-7 мм). Вона є одним з найнебезпечніших шкідників так як, потрапивши на ділянку, дуже швидко розмножується і її не просто виселити з улюбленого нею ділянки.

Причини поширення попелиці!

Швидке розмноження попелиці пояснюється тим, що безкрилій самці досить одного запліднення, щоб 10-20 разів через кожні два тижні видавати потомство до 50 личинок. Протягом вегетаційного періоду одна самка здатна за сезон збільшити потомство до 15-20 тисяч шкідників. Також, в червні-липні з'являються крилаті форми попелиць-расселітельниць, які розлітаються, особливо з попутним вітром, до 25 км по таким жеж  культурам.

Ще однією причиною швидкого поширення попелиці є мурахи, які захищають ( «пасуть») тлю, заносять їх яйця в свій мурашник, щоб ті змогли пережити зиму, а так само переносять своїх «дійних корівок» на нові території, так як люблять поласувати солодким сиропом (паддю), що виділяється попелицею в процесі її життєдіяльності. Тому, помітивши на своїй ділянці мурах - шукайте заражений попелицею об'єкт!

Боротьба з попелицею.

Боротьба з попелицею, коли вона вже заселила рослини - процес складний і копіткий. Адже комахи живуть величезними колоніями, в яких зустрічається як безкрилі особини, так і літаючі попелиці. До того ж особина, яка літає, швидко розмножується і мігрує. Що б позбавиться від неї остаточно необхідно визначити різновид попелиці, знати особливості циклу її розвитку і обов'язково не пропустити період, найбільш чутливий для шкідників. Щоб найбільш ефективно впорається з попелицею, зверніться до фахівців агролабораторіі ФГ «Владам».

Адже, чим раніше починається боротьба з попелицею, тим краще буде результат!

А починати потрібно ще з осені після збирання врожаю: максимально прибрати рослинні залишки, всі бур'яни, що знаходяться біля теплиць, на городах, дачних ділянках; рихлити і перекопувати грунт - це допоможе знищити частину шкідника, який ховається на зиму в верхньому шарі грунту.

Вороги попелиці.

Пам'ятайте про природних ворогів попелиці в природі - сонечко, успішно поїдають шкідника жужелиці, хижі клопи і оси. Для деяких культур ці комахи можуть теж виявитися шкідниками. Також застосовуйте біологічні препарати, однак, недоліком цієї групи інсектицидів є необхідність багаторазового застосування через низьку ефективність впливу на шкідників. До того ж склад препарату повинен точно відповідати виду комахи. Швидкою дією на шкідника мають інсектициди, що містять в своєму складі хімічні отрути.

Все ще наважуєтеся?

Вам нема з ким порадитися більш детально на рахунок попелиці на вашій ділянці?


Звертайтеся в агролабораторію ФГ «Владам»  і Ви отримаєте не тільки висококваліфіковану консультацію, а також, з огляду на особливості циклу розвитку і різновид шкідника, схему захисту від попелиці!

Дізнатися докладніше про послуги агролабораторії Владам