Насіння України овочевих культур стали все рідше використовуватися для посадки. Даний факт пов'язаний з тим, що закордонні фірми пропонують насіння, які дають значно більше врожаю і набагато краще пристосовані до різних кліматичних змін, а також більш стійкі до хвороб. Наприклад, насіння французької компанії "Clause" кожен хід проходять різні тести по всіх областях України, що дає можливість пристосувати той чи інший сорт для певної місцевості.


Насіння України досить часто зберігаються в складах, які не відповідають стандартам і у зв'язку з цим надалі не дають очікуваного врожаю. Цього не можна сказати про закордонних фірмах, які вже давно зрозуміли, що зберігання при правильних температурах і вологості грає не менш важливу роль, ніж саме вирощування.


Проте варто пам'ятати, що навіть якщо Ви купили якісні імпортні насіння, вони вимагають правильного догляду. Перед тим як їх висаджувати, якщо Ви в цій справі не експерт, краще всього порадитися з агрономами, які мають вищу освіту і не перший рік займаються аналізом ефективного вирощування овочів. Так, наприклад, компанія « Владам » дає можливість своїм клієнтам проконсультуватися з фахівцем, який з радістю пояснить і дасть потрібні знання для вирощування тієї чи іншої овочевої культури. Для того щоб зв'язатися з нашим фахівцем, потрібно в розділі Контакти знайти його номер телефону.


Якщо ж все-таки виникли проблеми з рослинами, Ви можете звернутися в наш «Агроцентр». У ньому можна визначити стреси і фізичні захворювання рослин, провести фитопатологический аналіз, а також ентомологічний аналіз, який допоможе дізнатися більше про шкідників, які заважають розвиватися Вашому овочу.


Як визначити час посіву насіння овочів в розсаду?

Для кожного виду овочів, враховуючи клімат України, вік розсади при висадці в грунт різний:

Время посева семян

  • Томат - 55-60 днів;
  • Солодкий перець - 65-75 днів;
  • Баклажан - 60 днів;
  • Кавун, огірок, диня, кабачок, гарбуз, патисон - 25-30 днів;
  • Цвітна капуста, капуста білокачанна рання - 45-50 днів;
  • Салат качанний - до 40 днів;
  • Селера - 70-80 днів.

Справжні городники найчастіше, відсвяткувавши Новий рік, відразу починають підготовку до вирощування розсади, щоб якнайшвидше посадити насіння України овочевих культур. Купують різні насіння, готують грунт і різні торф'яні таблетки, і горщики, стаканчики, ящики, коробки. І вже з початку лютого, засукавши рукава, починають посів овочів.


Більшість вважає, що чим швидше посієш насіння на розсаду, тим швидше збереш перший урожай. І ось таким чином вже в січні на підвіконнях видніються миски з першими розсади.
Але чи потрібен насправді такий ранній посів? Чи буде хороший результат? На жаль, але по практиці видно, що урожай може бути не тільки дуже далеким від бажаного, але і набагато гірше, ніж у тих, хто посадив овочі на один, два місяці пізніше.


  Проблема в тому, що посадковий матеріал усіх овочів має чітко встановлені вікові рамки для пересаджування в землю. Від даного віку і відштовхується все її подальше плодоношення і розвиток. Запізніла розсада дуже погано переносить пересадку, довго освоюється на новому місці, віддаючи на це свої ресурси, пізніше, ніж потрібно вступає в плодоношення і в кінцевому результаті якість і кількість плодів стає нижче.

Майже всі городники бачили, як посаджені в один і той же час з квітучими переростками маленькі насіння України буквально за кілька тижнів досягали тих же результатів у розвитку та зростанні, що і раніше посаджені, при цьому зовні лідируючи за всіма критеріями - здорові, з насичено зеленими листям і міцні.