РАННІЙ ПОСІВ КУЩОВОГО ТОМАТА «CLAUSE», 10 БЕРЕЗНЯ 2015 рік   

Південь України - прекрасне місце за кліматичними умовами для вирощування ранніх культур. Цьому сприяють безліч важливих факторів.

     Наше завдання: одержати ранню продукцію томата. Не секрет, що впродовж багатьох років рання продукція цінується кінцевим споживачем.

Для реалізації такого завдання нам потрібно буде виконати різні агроприйоми:

1. Ранній посів томата з розсадним періодом 35-45 днів (залежно від готовності грунту).

2. Пересаджування розсади зі збільшенням площі живлення.

3. Висадка в тунельні укриття з-під агроволокна.

     Маємо бажання поділитися з Вами досвідом вирощування розсади ультраранніх гібридів томатів Супернова F1 і Акела F1.

    Підготовка торфу перед заправкою касет:

odindvatri chetiri

Перед заправкою касет, до торфу додають воду. З розрахунку на 1 ванну 1,5-2 відра води. Підвищуємо вологість торфу.

Міксером ретельно збиваємо торф до рівномірного розподілу в ньому вологи. Підготовлений торф викладаємо на стіл і починаємо набивати їм касети. На 1 касету №160 (розміром 40 * 60 см) йде 1,4-1,5 літра торфу.

Наступний етап: потрібно промаркувати рівномірну глибину посіву насіння.

Робимо це спеціальним напівавтоматичним маркером:

           pyatshest sem

Одним натисканням маркер залишає поглиблення на 1 см, і строго по центру осередки. Глибина посіву насіння дуже важливий показник, оскільки впливає на рівномірність і вирівняність розсади, особливо у дрібносем'яних культур.

 

Посів томата:

Касета № 160, (розміром 40 * 60 см), 665 рослин / м2

             vosem                              devyat

Зверніть увагу, що кожна насінина лежить строго по центру. Починаємо закриття калітинки з насінням сухим торфом. З нашого досвіду, це дозволяє насінню залишатися на своєму місці. І навпаки, якщо закривати її вологим торфом, насіння можуть опинитися на поверхні торфу, що вплине на якість сходів.

Спираючись на завдання нашого виробництва, головними вимогами до гібридів томата є скоростиглість гібрида і при цьому високі товарні і смакові якості. Крім скоростиглості, нам потрібно щоб товар відмінно транспортувався на великі відстані. Не так вже й багато сортів, які здатні давати ранній урожай, а також відповідати й іншим важливим параметрам. Часто є і мінуси, наприклад низька транспортабельність. Рання висадка несе навантаження на рослину і його стійкість до різних захворювань.

На сьогоднішній день, на ринку представлено досить сортів і гібридів ранніх кущових томатів. Але хотілося б з Вами поділитися досвідом вирощування ультраранніх гібридів Супернова F1 і Акела F1. Наприклад: ФГ «Владам» минулого року вирощувало 2,5 га ранніх томатів під агроволокном. Частина гібридів були круглі томати салатного типу.

Чим же унікальний гібрид Супернова F1? Це дійсно ультраранній гібрид томата. Він володіє швидкою віддачею врожаю. Середня вага плодів досягає 250-300 г. Плоди вирівняні за формою, яскраво-червоного кольору, багатокамерні з дуже товстою стінкою, що дає можливість транспортувати їх на далекі відстані.

Гібрид Акела F1 сподобався своїм концентрованим зав'язуванням плодів. Середня вага 200-200 г. Плоди яскраво-червоного кольору, багатокамерні. Головна особливість - рівномірна віддача плодів на протягу всього періоду вегетації.

Короткі біометричні дані сезону 2014 року:

Дата посіву: 5 березня 2014 року. Дата висадки: 25 квітня 2014 року. Дата першої вибірки: 3 липня 2014 року, за 65 днів після висадки.

Схема висадки: 1,4 х 0,35 = 20 408 рослин на 1 га. 2 рослини на 1 м². Полив: крапельний.

Агроволокно № 23 закриває 4 ряди томата. Дуги розставляємо через 2 м в шаховому порядку.

Гібрид F1

СУПЕРНОВА F1

АКЕЛА F1

Висота рослини

см

80

100

Кіл-ть пасинків

шт.

7

9

Кіл-ть кистей

шт.

12

23

Кіл-ть плодів на кисті

шт.

3-4

4-5

Кіл-ть плодів на 1 кущі

шт.

37

65

Щільність плодів:
1 - щільний, 2 - нещільний

 

1

1

Колір плодів

 

Яскраво-червоний

Яскраво-червоний

Кількість камер

шт.

6 і більше

6 і більше

Товщина стінки

мм

9

8

Вага 10 плодів

г

2538

2 335

Загальна вага плодів з 1 куща

г

6 900

9 500

Примітка

Ультра ранній, дуже смачний, лежкий, з носиком.
Рекомендована густота 22-25 тис.росл. / га.

Ранній, яскраво-червоний, високі смакові якості. Рекомендована густота 18 тис.росл. / га.

Отриманий результат минулого року допоміг нам визначитися з гібридами на сезон 2015 року.

Короткий цикл операцій після посіву томата:

desatodinnadsatdvenadsattrinadsat

     

Посіяну і правильно закриту торфом касету, ставимо в ємність з теплою водою (температура не нижче 18-20ºС), і очікуємо 5-7 хвилин. Це гарантує якісне і рівномірне зволоження торфу в кожній клітині касети. Таким чином, завдяки фільтраційної здатності торфу, рівень зволоження буде оптимальним, і не потрібно хвилюватися про недоливи або переливи (принцип гніту).

Наступний етап після посіву томата, отримати сходи, при мінімальній витраті енергоресурсів. Для цього, касети з посіяним томатом ставимо в так звані "камери пророщування". У такому стані вони знаходяться протягом 5-9 днів, до появи трохи помітних під поверхнею торфу сходів розсади.

Температурний режим вирощування розсади томата

Культура

Температура грунту від посіву до появи сходів, °С

Температура повітря, °С

Температура ґрунту в наступні дні, °С

Відносна вологість повітря, %

На протязі 4-7 днів після появи сходів

Вдень

Вночі

Вдень

Вночі

Вдень

Вночі

Томат

22-24

12-15

8-10

18-20

16-18

10-12

15-17

50-60

Зверніть увагу, що закладка суцвіть у томата починається після 10-15 днів від сходів. А розпускання першої квітки у детермінантних ранніх сортів починається на 50-60 день від сходів. На кількість закладки квіток на кисті в цей період може вплинути висока нічна температура. Тому, дуже важливо дотримуватися світлового і теплового режиму в рассадном відділенні.

Сходи томатів на 7 день після посіву:


chetirnadcat pyatnadcat shestnadsat

Після появи найперших сходів, потрібно розставити касети з камери пророщування в теплицю і накрити агроволокном № 19. При появі повноцінних сходів потрібно зняти агроволокно і полити касети теплою водою (t 16-20 ˚С), плюс підгодівля та обробка біопрепаратами. На фото праворуч бачимо красиві, здорові сім'ядолі. Це хороший знак. Починаючи з цієї стадії рослина формує свою потенційну врожайність. У цій стадії головне мінімізувати стреси у вигляді захворювань, різких критичних перепадів температур. Інакше це надалі вплине на врожайність томатів.

Пересаджування розсади зі збільшенням площі живлення:

Ми посіяли наші томати в компактну за обсягом касету №160. Після сходів пройшло 19 днів. При появі перших справжніх листів, для збільшення розсадного періоду приблизно ще на 20 днів без стресів для рослини, робимо пересадку з касети №160 в касету № 40. (40 * 60 * 6,5 см), 166 рослин / кв.м. Для цього ми виконуємо всі ті ж операції: зволоження торфу водою з розрахунку 1,5-2 відра води на ванну. Ретельне мікшування торфу.

semnadsat vosemnadsat devyatnadsat

Далі йде набивка торфом касет. На 1 касету № 40 йде 8,5-9 літрів торфу. Маркуємо касети ручним маркером, на всю її глибину.

Акуратно паличкою дістаємо розсаду з касети № 160 і пересаджуємо у заздалегідь промарковану касету №40.

dvadsat dvadsat_odin dvadsat_dva

Після закриваємо акуратним притисненням торф, руками, зверху комірки. Після, пересаджену розсаду переносять і викладають у великий теплиці, де вона отримає достатню кількість світла і тепла.

dvadsat_tri dvadsat_chetiri dvadsat_pyat

Потрібно обов'язково зробити полив теплою водою, після перенесення розсади у велику теплицю. З наступним поливом можна дати підгодівлю для розсади томата з акцентом на Фосфор, це простимулює кореневу систему. Плюс обробку біопрепаратами для підвищення імунітету.

Надалі планується висадка томата в тунельні укриття з агроволокна №23, в 3 декаді квітня з укладанням крапельної стрічки і локальним внесенням добрива при нарізанні рядів.

Сьогодні ми розібрали основні технологічні моменти, вирощування ранньої розсади томата під висадку в тунельні укриття.

У наступному випуску відстежуйте разом з нами, динаміку розвитку розсади томата в рассадном відділенні.

Компанія «Владам-Юг» рекомендує Вам якісну селекцію компанії «CLAUSE»!