Рекомендації по вирощуванню солодкого перцю від компанії «CLAUSE»

Запитайте себе, який перець Ви купуєте для грецького салату? Який перець Ви нарізаїте кубиками і заморожуєте на зиму? Відповідь на поверхні - всі ми вважаємо за краще солодкий, товстостінний і кубовидний перець!

На сьогоднішній день обсяг споживання солодкого кубоподібного перцю в Україні, в порівнянні з минулими роками, значно збільшився. У кінцевого покупця склалися основні вимоги до солодкого перцю.

Він повинен бути:
 За формою - кубовидний для салатів, вживання в свіжому вигляді, переробки (заморозки, консервування) або конічний (для фарширування).
 За кольором - яскраво червоний, жовтий, зелений.
 За структурою м'якоті - соковитий, щільний, солодкий.

Для успішної реалізації солодкого перцю ми повинні знати і враховувати ці вимоги.

Перець - високорентабельна культура. Його вирощують у відкритому і в закритому грунті. Перевага вирощування в закритому грунті - це можливість продовжувати період збору врожаю. Разом з кожної вибіркою зростає і ціна на перець. Все це можливо завдяки оптимальним умовам, які можна створити в закритому грунті.

Ця культура відмінно підходить для вирощування в подовженому або другому обороті.

Основні переваги вирощування солодкого кубоподібного перцю в другому обороті в Кам'янка-Дніпровському районі:

 Нові можливості на оптовому ринку.
 Товар, який відповідає вимогам кінцевого покупця.
 Менше ручної праці при вирощуванні.
 Можливість вирощувати після раннього огірка, а також томата.
 Сівозміна, поліпшення фіто-санітарного стану в теплиці.
 Завжди висока ціна на солодкий перець у другому обороті!

ТОП гібридів компанії «CLAUSE», які відмінно проявляють себе в різних умовах вирощування по всій Україні як в закритому, так і у відкритому грунті.

Почнемо з лідера солодкого перцю гібрида ГЕРКУЛЕС F1

odint                              

Термін вегетації: Середньо-ранній, 75 днів від посадки розсади.
Призначення. Для вирощування в теплицях, плівкових тунелях, відкритому грунті. Лідер на переробку і заморозку. Дуже високий попит на ринку свіжих овочів. Добре зберігається і транспортується.
Якість плода. 220-250 м (не рідкість 300 г). Стінка в 1 см! 10,5 х11,5 см. Зелений → насичений червоний.
Рослина. Компактний габітус. Дружне дозрівання плодів.

 

Особливості. Найпопулярніший і універсальний! Солодкий. Дуже високий урожай: в ЗГ більше 3,5 кг з однієї рослини, в ВГ більше 1,5 кг червоного перцю з рослини. Неперевершений колір!
Великий пакет стійкостей.  HR: TMV / PMMoV: 1-2 / PVY: 0,1,1-2 / PepMoV. IR: CMV / Pc. 

Для вирощування в теплицях, оптимально підійде кубовидний гібрид перцю Карізма F1

dvat                                     

Термін вегетації: Середньо-ранній, 72 дні від висадки розсади.
Якість плода. Завдяки генетично великим плодам, квіти розташовуються назовні, виступаючи за скелетні гілки. При цьому перець не затискається гілками і не деформується. Тим самим ми отримуємо на виході більше якісних вирівняних за формою плодів. Середня вага 300 г і більше. 10,0х12 см. Зелений → насичений червоний. Дуже товста стінка - більше 1 см.
Рослина. Компактна. Добре розвинена як вегетативна, так і коренева система.
Особливості. Високопродуктивний. Для ЗГ і ВГ. Дружне дозрівання. Високі смакові якості, солодкий як зелений, так і червоний. Відмінне зав'язування в холодних і жарких умовах.
Стійкість. HR: TMV / PMMoV: 1,2,3.IR: TSWV.

Для асортименту кубовидних перців обов'язково потрібно додати солодкий перець СПРІНГБОКС (Казантип) F1

tri

Термін вегетації: Ранній, 65-70 днів від висадки розсади.
Призначення. Для теплиці і поля.
Якість плода. 240-260 г, 10-11х11-12 см. Зелений → дуже гарний, привабливий яскраво-жовтий.
Рослина. Сильна, вертикальний габітус. Потужні скелетні гілки. Добре розвинена коренева система і листовий апарат, який відмінно вкриває плоди.
Особливості. Високий урожай і тривалий період плодоношення. Чудовий смак, товарність і відмінна лежкість. Стійкий до знижених tоС з нетривалим похолоданням (єдиний в Україні).
Стійкість. HR: TMV / PMMoV: 1,2,3. IR: TSWV

Новий напрямок, це перці типу Капія: КАПЕЛО F1 і РЕДКАН F1.

КАПЕЛО F1

chetire

Термін вегетації: Ранній, 60-65 днів від посадки розсади.
Призначення. Найперший і якісний!
Якість плода. 70-80 м 13х5,5 см. Солодкий смак. Темно-зелений → насичено-червоний. Стінка середньо товста.
Рослина. Компактне, висота 55-60 см. Одночасно формує 10 плодів, з них 6 дозрівають
Особливості. Один з небагатьох гібридів перцю, що ідеально підходить для вирощування в теплицях. Вигідно відрізняється ранньостиглистю. Гарантує потенційно високий заробіток.

РЕДКАН F1

pyatt                           

Термін вегетації: Середньо-ранній, 75 днів від висадки розсади.
Призначення. Для вирощування в плівкових тунелях, відкритому грунті. Ідеальний для свіжого ринку і переробки, використовується в соліннях.
Якість плода. 140-160 м 16х7 см. Товста стінка. Темно-зелений → яскраво-червоний. Генетично стійкий до вершинної гнилі.
Рослина. Кущ середньоміцьний, висота 55 см. Коренева система потужна, добре розвинена. Витримує загущену схему вирощування.
Особливості. Насичений червоно-бордовий колір цінується серед оптових закупівельників. Відмінні смакові якості! Високий і стабільний урожай.


Основні технологічні особливості літньої посадки перцю після раннього огірка і томата

Вирощування розсади. Вибираємо легкий добре насичений повітрям субстрат. Сьогодні є багато варіантів торфу. При виборі торфу зверніть увагу на кислотність торфу (pH), для розсади повинна бути pH 6-6,5 і вологоємність торфу (його пересихання). Оптимальні строки посіву на другий оборот - з 20 травня по 15 червня! Не забуваємо, що при використанні повторно касет їх бажано продезінфікувати Деконекст (20мл/10 л) або промисловою перекисю. Посів робимо в касети №77 і №96. У таких касетах розсада зможе рости трохи більше 1 місяця. Дуже важливо стежити за кореневою системою, щоб вона не переростала. Особливо, коли в теплиці росте томат і поки місце для висадки розсади не визволиться.

Умови для вирощування розсади перцю
таблиця 1 tab_odin

Основне завдання в рассадному відділенні - сформувати сильну кореневу систему. І нівелювати критичні стресові умови (недополив касет, висока вологість повітря вище 75%, незбалансоване харчування). Харчування розсади - важливий фактор. Якщо ми подивимося на насіння кабачка і перцю, то вони дуже відрізняються в розмірах. Харчування кабачка від насіння більше, приблизно його вистачить на 10-14 днів. У перцю насіння менше і його харчування вистачить максимум на 7 днів, а далі? До 2 справжнього листа харчування через лист краще не проводити. Залишається корінь. Краще про це подумати до посіву і заправити наш торф комплексним добривом YaraMila COMPLEX 12:11:18 з розрахунку 0,5 кг на 250 літрів торфу. У складі цього комплексу немає хлору, який згубно впливає на рослину. Завантажуємо торф з добривом в бетономішалку, або міксером у ванній добиваємося однорідного змішування. Харчування і розвиток рослини позитивно відбувається при наявності в ньому кисню, краще додати до торфу 15% перліту. Це дасть нам більше аерувати субстрат.

Підживлення розсади від першої пари справжніх листків
таблиця 2tab_dva 

Додаткова інформація: фосфор починає засвоюється при температурі грунту +12°С, нижче +8°С засвоєння фосфору рослиною припиняється. Це в основному спостерігається при ранніх посівах. Що тоді робити, чим працювати? Перше, фосфор в доступній формі ми вже додали при заправці торфу, рослина використовує його через корінь. По-друге, потрібно дати фосфор в фосфітной формі по листу.

Варто зауважити, дуже важливу особливість солодкого перцю, притаманну, більшою мірою, тільки йому, а не його родичам пасльоновим - в фазі зростання розсади перець проходить свого роду навчання та ознайомлення з препаратами і хімічними елементами і сполуками, що входять до їх складу. Тому, обов'язково, до появи третьої пари справжніх листків, познайомте, в якості невеликого внесення, ваш гібрид перцю з його, в майбутньому, помічниками: стимуляторами росту, макро- і мікроелементами, біопрепаратами. Ця процедура виглядає хоч і злегка підозріло, але досить ефективна і має свій безпосередньо прояв в майбутньому врожаї. Ця генетична особливість перцю, а саме так її можна назвати, дозволяє дуже точно спрогнозувати і попередити багато непередбачених моментів по ходу росту рослини. Якщо ж поставитися до цих рекомендацій з іронічною посмішкою, то можна витратити великий обсяг добрив і препаратів, внесених у грунт і по листу, безрезультатно! Перець їх просто не сприйме - він з ними не знайомий!

Посадка перцю.

Важливо перед посадкою перцю в теплицю потрібно добре підготувати грунт після попередника. Так як у перця слабо розвинена коренева система. 80% знаходиться на глибині 15-25 см. Розсада не повинна бути з великою вегетаційною масою. Маса повинна набиратися під час росту. Тоді цей процес відбувається швидше в спекотну літню пору. Для кубовидних гібридів типу Геркулес висадка не пізніш 20-25 червня!

Схема висадки: 0,7 міжряддя і через 0,3 в ряду. На 1 м² 4,7 рослини. Це оптимальна схема для вирощування в другому обороті гібридів солодкого перцю фірми CLAUSE.

Мульчування. З метою полегшення догляду за рослинами і якісного поліпшення процесів їх росту і розвитку, сьогодні в овочівництві, і особливо при вирощуванні солодкого перцю, застосовують мульчування. Ефективність цього заходу відома багатьом.

Головні переваги від застосування мульчування:

 Мульчирують грунт (особливо темною плівкою) можна змінити температурний режим і вологість грунту, тому зростання і розвиток рослин відбувається в оптимальні терміни і якісніше + до цього значно зменшується відсоток в'янення рослин, який, як ми вже знаємо, виникає в наслідок переохолодження кореневої шийки і проникнення через її уразливі тканини гриба Резіктоніі.
 Мульчування перешкоджає випаровуванню вологи з поверхні ґрунту і запобігає її перегріву вдень і переохолодження вночі;
 Також при використанні мульчування можливо істотно знизити кількість бур'янів;
 Найбільш ефективним вважається метод комбінованого мульчування, це коли плівкою мульчують прогони з крапельної стрічкою (щоб зберегти вологу в ґрунті), а відкриті міжряддя соломою (в майбутньому якісний сидерат, а нині захист від бур'янів і гниття нижніх плодів).

Добриво. Перець досить вимогливий до умов живлення, високі врожаї можна одержувати тільки при наявності достатньої кількості поживних елементів у доступній для рослин формі, і якщо їх не вистачає, то наше завдання полягає в грамотному і своєчасному їх внесення. Також необхідно розрізняти два поняття в забезпеченні елементами живлення: є необхідність простої наявності елемента в грунті, а є поняття інтенсивного споживання елемента. Винос 1т врожаю (разом з вегетативною масою) орієнтовно становить N4-5,6P1,2-2,2K5,2-6,8.

Детально як годувати перець, схематично розписано в таблиці 3.

Схема харчування перцю кубоподібного в закритому грунті
таблиця 3 tab_tri

Співвідношення між азотом і калієм може змінюватися. Все залежить від особливостей гібриду, інтенсивності росту і віддачі врожаю. Також потрібно стежити за вологість повітря і температурою в теплиці. Можливо, рослина через спеку може зупинитися в рості. Тоді на 2-3 тижні серпня потрібно харчування з переважанням азоту. При літньому вирощуванні перцю обов'язково потрібно затінювати теплицю або балаган. Для нівелювання стресів від спеки і перепадів вологості повітря в теплиці.

До початку плодоутворення акцент поставлений на азотні добрива, найбільша потреба фосфору відзначається з моменту початку цвітіння і до формування, дозрівання плодів. Для підгодівлі під корінь фосфор в легко доступній формі. Наприклад, орто водорозчинна форма або поліфосфатного в формі який допомагає стати доступною цинк, марганець, мідь в південних грунтах їх дефіцит. Протягом всього періоду вегетації перець потребує калій. Який в основному перебувати в нижніх горизонтах грунту. Мочковатая коренева система перцю нездатна дістати його. Великі квітки перцю в майбутньому 250-300 грамові плоди мають потребу у великій кількості калію. Тому в схемі в таблиці 3, переважає харчування калієм. На великих площах теплиць використовують вузли змішування для подачі з окремих баків різних добрив. У нашому ж випадку краще давати просто окремо кожне добриво.

Також необхідно відзначити й інші важливі елементи живлення. Кальцій зміцнює судини, прискорює розвиток і дозрівання плодів, перешкоджає появі «вершинної гнилизни». Зверніть увагу, що кальцій не можна змішувати з іншими елементами при підгодівлі. Його вносьте першим. Кальцій важко засвоюється для рослини корінням. Його сильно прив'язує до себе грунтовий комплекс. Також його іони слабше калію, він може його тримати біля себе. При підвищених температурах кальцій слабо засвоюється. Рослина себе регулює інтенсивністю випаровування вологи. Працюємо по листу Кальценіт з розрахунку 160 грам на 10 л води по листу, 1-2 обробки в тиждень.

Мікроелементи дозволяють оптимізувати ріст і розвиток рослин, а також збалансувати в потрібній пропорції співвідношення N, Р і К (в розумних межах звичайно). Магній необхідний для засвоєння N, P і K в великих кількостях, що спостерігається при вирощуванні за інтенсивною технологією, також він вимивається з грунту, тому необхідно приділяти увагу цьому елементу. Для поліпшення процесів цвітіння і зав'язування (особливо при високих температурах), значення Бора переоцінити практично неможливо.

Полив. Кожна рослина хоче брати волога Стільки, скільки Йому нужно. А не так як нам хочеться. Особливо в теплицях (балаганах), де очень важлівій параметр як вологість Повітря НЕ Враховується. Реальність така. Вологість Повітря стрибає від 70% до 40%. У цею момент росліні очень Важко. Йде велике навантаження на лист. Аджея Йому нужно різко перебудуватіся и віпаровуваті менше волога. Например, для запилених оптимальна вологість Повітря 48-58%. Все що прежде або нижчих пилок становится стерильна и запилених не відбувається. Завдяк воде в землі розчіняються добрива (СОЛІ). Через різніцю тісків, відбувається рух розчіненіх солей (добрив) в рослини, через мікро волоски кореня. Якраз розібралі, чому ще в невелікій кількості нам потрібен фосфор. Тиску Всередині Клітини доходити до 6 атмосфер (для Підняття автомобіля в колесі від 1,5-2 атмосфери).

Тому поливати потрібно, як варіант за 2 години до сходу сонця і за 2 години до заходу. Краще поливати по трохи і частіше. Добре в кінці кожного поливу давати добрива, зазначені в пропорційному співвідношення в таблиці 3.

Формування рослин. Одним з факторів регулювання надходження продукції, і можливість продовження періоду плодоношення, є Формування рослин. Є кілька підходів і варіантів, на яких ми коротко і зупинимося.
 Під час росту і розвитку солодкого перцю в тепличних умовах, на стеблі до першої основної розвилки видаляють 1 раз за вегетацію пасинки.
 На додаток до попередньої процедури, під час утворення «коронного перцю», тобто перцю в першому порядку розгалуження виробляють його видалення в фазі квітки. Цю операцію здійснюють, як тільки можна видалити цей колір без шкоди для рослини. Чи включається інтенсивне зростання куща. Досвід в 2012 році на площі 5 га Геркулеса F1 на поле дав надбавку за врожайністю на 20-25%.
 Другий варіант, крім операцій, які описані в попередніх варіантах, безпосередньо виробляється Формування рослин. Вона проводиться з формуванням в 2 стебла, які обов'язково підв'язують на кожен стебло окрема нитка. Фіксується кліпсами №20, так як плоди перцю важкі і під своєю вагою розплутуються з мотузки. Гілки перцю чутливі і при зламі легко ламаються. Тут є два способи: простий в 2 стебла без навантаження або складний в 2 стебла з навантаженням. Для наочності, нижче наведена схема і гібрид Геркулес F1 в 2 стебла. схема і гібрид Геркулес F1 в 2 стебла.

shest sem vosem

Перша схема зліва, де на вузлі залишають 2 перцю, вимагає високого фону живлення. Інакше рослина не витягує і час між прибиранням затягується.

Оптимальна друга схема по центру для продовженого обороту. Це в 2 стебла на вузлі залишають 1 плід. Менш інтенсивна технологія. Для продовженого обороту краще використовувати гібрид Карісма F1. Інтенсивний кущ, з яким легко і просто працювати на подовженому обороті. У нашому варіанті при вирощуванні після томата недоцільно використовувати форміровку в 2 стебла. Є ймовірність затягування вегетації. З чим восени і так доводиться боротися. Наприклад, восени працює схема харчування з перевагою калію (1: 0,5: 2). Фосфор стає неактивний при температурі + 10 ... + 12 ° С. Потрібно використовувати фосфор в фосфітной формі. Добриво Козир 25 г / 10л або Фолікер 12: 46: 8 (25 г / 10 л). Для отримання енергії для наливу плодів.

Збір врожаю:

devat decyat 

Під час висадки 40 денної розсади 25 червня перша вибірка кубовидності перців від компанії «CLAUSE» приходить на середину вересня, при ціні за 15 гривень за 1 кг. До листопада місяця можна сміливо зробити 3 вибірки червоного перцю за хорошою ціною і четверту занести на зберігання в бананових ящиках. Закінчили продаж в сезоні 2015 року такого кубоподібного перцю по 55 гривень за 1 кг. При зриві для нетривалого зберігання, головне за пару тижнів до цього при позитивних температурах (не менше + 12 ... + 14 ° С) обробити комплексом біопрепаратів. Триходермин + Планріз - 150мл + 150мл / 10 л теплої води. Таким чином, ми зачищаємо плоди від шкідливої мікрофлори і заселяє корисну. Зберігання перцю автоматично покращується. Температура зберігання і вологість повинні бути стабільні, щоб уникнути утворення конденсату. Ми віримо, що в новому сезоні Ви оціните всі плюси вирощування нових гібридів тип Капія - крапель F1 і Редкан F1. Вас порадують стабільністю Геркулес F1, Карісма F1 і Спрінгбокс (Казантип) F1, так званий «світлофор». Вже зараз видно, що вирощування перцю на другому обороті хороша перспектива для розширення асортименту оптового ринку Кам'янка-Дніпровського району. Селекціонери Clause прислухаються до потреб наших фермерів, знаходяться в постійному пошуку, будуть і в майбутньому пропонувати цікавий асортимент, який постійно оновлюється і вдосконалюється.

У найближчому майбутньому ми ще більше розширимо нашу лінійку гібридів перцю.

Всі виниклі питання в процесі вирощування Ви можете задати агроному-консультанту компанії «Владам-Юг» Елібаєву Анвар elibaev.vladam@gmail.com

Сейте разумное, доброе, вечное,
Сейте! Спасибо вам скажут сердечное…