neravnomernaya_okraska      Багато стикаються з нерівномірним забарвленням плодів томата. Такі плоди втрачаю товарний вигляд, смакові якості, що призводить до зменшення кількості якісних плодів і фінансових втрат.

     На тлі нормального забарвлення залишаються ділянки жовтуваті, жовто-зелені, зеленуваті, а іноді і темно-зелені - це фізіологічні порушення в розвитку рослини. Такі порушення пов'язані в основному з умовами вирощування.

     Нерівномірного дозрівання частіше піддаються плоди нижніх кистей у рослин, вирощуваних у теплицях. Також більш схильні рослини з низьким вмістом сухих речовин. Цьому сприяють різкі коливання температури, вологості і освітленості. Під впливом прямих сонячних променів і високих температур сильно освітлені і нагріваються тканини втрачають здатність утворювати червоні пігменти. Також нерівномірною забарвленням сприяє надмірне азотне живлення і дефіцит калію.

     Профілактичні заходи. Підтримка оптимального режиму температури (не вище 26ºС) і вологості, помірні дози азотних добрив, підживлення при поливі калійними добривами. Такі заходи знижують явище плямистого дозрівання плодів томата.

 Агрохімик
агроцентру "ВЛАДАМ"
Єлена Сопко.