derevo      Томат - всіма улюблена культура. Спочатку плоди цієї рослини в Європі називали "яблуком кохання" (pomo 'idea), пізніше йому дали ім'я - «pomi d'oro». У Росії помідор з'явився в другій половині 18-го століття, де його довгі роки вирощували як декоративну рослину.

     
     У книзі «З російської історії томатів» так описується поява томатів в російській імперії: «У розпал літа 1780 мудрований південний плід прибув до Петербурга в шикарному екіпажі, під посиленою охороною, і з легкої руки придворних по місту швидко поширилася звістка про те, що до цариці «просимо зволили з самого Риму» дуже вже знатний синьйор Помідор. Катерина II удостоїла південного гостя найвищої аудієнції ».

     Однак, нашим предкам культура сподобалася не відразу, іменували їх «Псинка», «скаженими ягодами», «гріховними плодами». Минуло небагато часу і вже в 19-му столітті томат стає звичним овочевим рослиною і входить до складу багатьох повсякденних страв.              tomat

     
     Томат вражає своїм ароматом, різноманітністю форм, кольором, смаком. Тому кожен може знайти найсмачніший для себе сорт.

     Отже, ви збираєтеся посадити, виростити і отримати багатий врожай томату? Тоді вам необхідно звернути увагу на деякі моменти:

     1) Для початку необхідно вибрати якісне насіння (адже якщо насіння будуть хворі або заражені, то, як не старайся, але доброго врожаю не бачити).

     2) Дуже важливо знати такі грунтові показники, як кислотність (рН) і засоленість (ЄС), так як оптимальні значення цих показників для кожної рослини різні.

     3) Найчастіше, багато починають вживати екстрених заходів у боротьбі з хворобами тільки тоді, коли рослина зав'янула, плоди пошкоджені і товарний вигляд зіпсований. Щоб уникнути таких плачевних результатів, спеціально створені лабораторії для обстеження рослин на наявність хвороб, вірусів і пошкоджень шкідниками.

     4) Багато комахи зимують на бур'янах, рослинних рештках і в верхніх шарах грунту, тому особливу увагу необхідно приділити обробці грунту і знищенню бур'янів.

Далі буде ...