За останні роки на ринках стали з'являтися реалізатори насіння з відкритої тари ( мішечки, коробки і т. д.). Відміряють стаканчиками, ложками. Покупцеві здається, що насіння купити таким чином дешевше, ніж пакетовані. Однак при їх висіві можна не дочекатися сходів.

Головна причина : промерзання взимку, а також високий вміст вологи, її відкриті насіння беруть навесні з повітря, за рахунок цього у них зростає в кілька разів інтенсивність дихання. Продукти дихання, невидимі для людини, накопичуються в насінні і є токсичними для зародка. Крім цього, підвищується інтенсивність дихання також під час росту температури. Дані фактори різко знижують схожість насіння.


Часто трапляється так, що несумлінні реалізатори з відкритої тари просто не дотримуються необхідних термінів зберігання насіння овочів, наприклад, гарбузове зберігаються близько 7 років, а дрібнонасінні (петрушка, пастернак, цибулю) - 1-2 роки.

У зв'язку з цим краще насіння купити фабричні в упаковках.

Вони зберігаються в складських приміщеннях при сприятливій атмосфері, тобто температурі 2-12 ° С, а також вологістю повітря 50-60%.

Невелика фасовка на місці робиться в паперові пакетики, в яких відсутній внутрішній ізоляційний шар, безпосередньо перед їх продажем.

Крім цього, купивши насіння в пакетиках, Ви можете пересвідчитися в їх придатності, тому що на них вказується дата реалізації, а також штрих -коди.


Шифр насіння

Перед тим як насіння купити , зверніть увагу на зашифровану інформацію, особливо це відноситься до імпортних насінню огірків і томатів. Ці знаки говорять про стійкість гібридів і сортів до деяких хвороб. Наприклад , значення знаків:


А - альтернаріоз (суха плямистість огірка, чорна плямистість томатів);С - кладоспоріоз ( бура плямистість томата );


Тм - вірус тютюнової мозаїки помідор;

V - вертіціллез огірка, томата;

F - фузаріоз огірка, томата;

N - поразка нематодою;

Р- фітофтороз;

CtV - вірус огіркової мозаїки.

Цифри, розташовані внизу букви говорять про раси, до яких стійкий сорт.

Так , P1 , 2 говорить про те, що гібрид стійкий до першої та другої рас фітофторозу.

Зараз досить часто пропонують насіння купити з позначенням F1, яке означає, що гібрид відноситься до першого покоління.

Якщо пакет з насінням томата містить напис F1 TmVC, це означає, що даний гібрид першого покоління, стійкий до вірусу тютюнової мозаїки, а також вертіціллезу і кладоспоріозу.