microelements      Мікроелементи в грунтах знаходяться в різних формах, найчастіше у важкодоступних для засвоєння корінням рослин. Корінь поглинає елементи живлення з грунтового розчину. Тобто ті елементи, які розчинені у воді.


     Кількість мікроелементів у грунті постійно зменшується, шляхом їх засвоєння і винесення вирощеною продукцією і бур'янами. Зі зменшенням внесення органіки в грунт практично припинилося їх природне поповнення.

     Від рівня кислотності грунту залежить здатність рослин засвоювати живильні елементи. Найкраще вони засвоюються, якщо грунт слабокислий або нейтральний, має рН від 5,5 до 7,0. Наприклад, при лужному рН (рН> 7,5) багато мікроелементів недоступні. Такі як: бор, мідь, залізо, марганець, цинк.

     Також, у кожної культури є так звані «критичні фази», коли вона потребує тих чи інших елементах живлення.

     Рішенням при нездатності рослин засвоювати елементи живлення з грунту є позакореневе підживлення. Ступінь і швидкість засвоєння елементів живлення з добрив через листя значно вище, ніж корінням, але обсяги їх засвоєння через листя обмежені. Так, фосфор, калій, кальцій не може бути засвоєний, в істотних кількостях листям, а потреба в мікроелементах може бути забезпечена через листя на 100%. Рослини повинні бути здоровими. Важливо відзначити, що молоді рослини швидше засвоюють елементи.

      Висновок про необхідність внесення елементів живлення необхідно робити на підставі результату аналізу рослини.

Агрохимик агроцентра "ВЛАДАМ"
Елена Сопко