Частина 1.

Вітаємо Вас на нашому ресурсі. Нам дуже приємно, що Ви входите в число постійних відвідувачів нашого сайту. Ми зі свого боку це цінуємо і з радістю готові ділитися з Вами інформацією і напрацьованим практичним досвідом, таким чином допомагаючи Вам у процесі вирощування та зберігання овочів.
Ви напевно погодитеся з тим, що виростити якісний урожай - не завжди просто, часто, а особливо у новачків, виникає багато питань, подібних цьому: «А як правильно?»

Ми хочемо допомогти Вам і дати практичні поради, які, якщо Ви будете їм слідувати, допоможуть Вам уникнути багатьох помилок і добитися відмінних результатів.

Цією статтею, ми відкриваємо цикл публікацій, які будуть присвячені такій темі, як: «Зберігання овочів. Як зробити все правильно?» Ми зосередимо свою увагу не на високотехнологічних способах зберігання, а на простих, практичних і ефективних, які доступні практично кожному.

Тож почнемо.

Вибір насіннєвого матеріалу.

Можливо Ви запитаєте: «Причому тут насіння, якщо основна тема для обговорення - це зберігання овочів?».

На жаль, але деякі фермери і овочівники продовжують вважати, що якість насіння не впливає на врожайність і на подальше зберігання. Продовжують економити гроші, купуючи насіння сумнівної якості. Сподіваємося, Ви не в їх числі. А якщо й так, тоді цей матеріал буде корисний для Вас подвійно.

 • -Чому якість насіння це важливий фактор, який необхідно враховувати плануючи подальше зберігання овочів?
 • -Яке насіння і де слід купувати, а які ні?

Давайте розбиратися.

Хтось одного разу сказав: «Ми недостатньо багаті, щоб купувати дешеві речі». І ми знаходимося в числі тих, хто вважає цей вислів справедливим і по відношенню до вибору насіння.

Можливо пролунає запитання: «Чому я повинен купувати якісні і більш дорогі насіння?»

Наводимо аргументи.

 1. Технології розвиваються, охоплюючи в тому числі і аграрний сектор. Те, що 10 років тому вважалося фантастикою, сьогодні сприймається, як само собою зрозуміле. На світовому ринку першість у селекції займають три кращі компанії, в числі яких і французька CLAUSE. Їх метою є створення продуктів, які були б адаптовані під певні кліматичні умови, мали підвищену стійкість до більшості захворювань і шкідників, мали високі смакові якості, при цьому чудово зберігалися.
 2. Для того, щоб отримати насіння найвищої якості, вкладаються великі гроші в відбір кращих сортів і гібридів з усього світу.
 3. Для Вас, насіння вирощуються в тим місцях, де природа подарує їм найкращі умови для закладки Вашого майбутнього врожаю.
 4. Перш ніж надійти в продаж, насіння проходять ретельну перевірку в найсучасніших лабораторіях, що гарантує їм високу якість і потенціал.

І це далеко не все, що говорить на їх користь.

- А що можна сказати про насіння сумнівної якості?

- Про що говорить їх упаковка?

- Хто їх виробник?

- Пройшли вони сертифікацію?

- Які відгуки фермерів?

- Що думають про них професіонали?

Якщо у Вас немає однозначної відповіді на ці питання, ми рекомендуємо подумати і прийняти зважене рішення.

Дозволимо собі дати Вам декілька важливих рекомендацій виходячи з вашого досвіду і спостережень.

 1. Дізнайтеся, з яких насіння вирощують овочі великі фермерські господарства. Найчастіше, там працюють досвідчені агрономи, які знають, що якісне насіння - одна зі складових відмінного результату. Запам'ятайте їх назви та купите для своєї ділянки.
 2. Перевіряйте якість упаковки, термін придатності і за необхідності запрашивайте сертифікати якості.
 3. Намагайтеся купувати насіння не на ринку у «бабусь», а в спеціалізованих магазинах, співробітники яких дорожать своїм авторитетом і не запропонують Вам не якісний товар і зможуть дати Вам необхідну консультацію.
 4. Якщо Вам потрібна допомога наших фахівців, Ви можете зв'язатися з ними, будь-яким зручним для Вас способом і отримати необхідну консультативну  допомогу. Контактна інформація розміщена на нашому сайті у вкладці «Контакти».

Підведемо підсумки. Якщо Ви хочете виростити якісну продукцію для зберігання, тоді:

 1. Вибирайте перевірені насіння від авторитетних виробників.
 2. Купуйте гібриди та сорти, які призначені для зберігання.
 3. Встановіть контакти з людьми або представниками насіннєвих компаній, які зацікавлені у Вашому позитивному результаті і готові Вам у цьому допомогти.

І пам'ятайте,

«Ми не досить багаті, щоб купувати дешеві речі».

У наступній статті ми торкнемося питання агротехніки в процесі вирощування, якість якої є черговим фактором, що впливає на зберігання овочів.
Знаходьте нас в соцмережах, підписуйтесь на наш канал в YouTube, пишіть, дзвоніть, задавайте питання.
Наш досвід до ваших послуг!

Ми бажаємо Вам успіхів і задоволення від того, що Ви робите.

 

Нехай благословить вас Бог.