Південь України, фахівці через кліматичні і геологічні умови називають «зоною ризикованого землеробства». Південь України - це степова зона, для якої характерні, в основному, каштанові ґрунти і солончаки. Каштанові ґрунти сформувалися під сухими степовими ділянками з бідною рослинністю при недостатньому зволоженні. Відрізняються низьким (до 3%) вмістом гумусу, низькою вологостю, лужною реакцією і порівняно великою товщиною шару - до півметра. Для успішного вирощування сільськогосподарських культур потребують додаткового зволоження і підкислення. Солончаки ж містять підвищену кількість солей, які для використання їх у сільському господарстві потребують промивання і гіпсування.

Акція! Приймай участь та вигравай комплект насіння перцю Геркулес F1 і Мадонна F1

Заполните поля для участия в вебинаре

* Обязательные поля

У 2015 році під час аграрного сезону на ділянці фермерського господарства Агробізнес-2 (Каховський район) площею в 6,5 Га був успішно вирощений гібридний сорт кубовидного перцю селекції французької компанії Clause Геркулес F1. Незважаючи на складні погодно-кліматичні умови, співробітникам фермерського господарства вдалося отримати прекрасні результати.

Кліматичні умови, з якими зіткнулися фермери цього року, складно назвати сприятливими: травневі сильні перепади денних і нічних температур, велика кількість опадів з супроводом граду в червні, і постійна спека з кінця липня до кінця серпня з денною температурою вище +40 градусів. Такі умови вирощування є згубними для сільськогосподарських культур.

Саме тому важливо вибирати гібридні сорти, які характеризуються підвищеною стійкістю до погодних умов і якості ґрунтів. Такою культурою є гібридний сорт кубовидного перцю Геркулес F1 від французької компанії Clause, який останнім роки користується все більшою популярністю у фермерів.

Варто сказати кілька слів про технології вирощування, а також про ті операції, які й дозволили отримати ФГ Агробізнес-2 гідний результат.

Висадка 35-денної розсади у відкритий грунт була здійснена 12-15 травня 2015 року. Для того, щоб захистити рослину від бур'янів і створити сприятливий мікроклімат в кореневій зоні, висадка проводилася на чорну мульчу. Розсаду висаджували за схемою 1,40 + 0,40 * 0,25 = 44,400 рослин на 1 га. Така схема розсадження дозволила створити потрібне затінення і усунути ризик опіків і завалювання рослин.

 

Безсумнівно, правильним було рішення видалити «коронний» квітку. Перша квітка, і, відповідно, майбутній плід, закладаються в найпершій пазусі, на головному стеблі, після чого він відразу роздвоюється або ділиться на три частини, де на кожному пагоні буде закладено по квітці. Так формується перший ярус, де будуть дозрівати 3-4 перчини. Однак, пагони першого ярусу (8-12 см) занадто короткі для великих плодів, незважаючи на те, що вони є найдовшими. Створюється дуже маленький обсяг для повноцінного формування 3-4 плодів. Тому вони часто не досягають потрібного розміру, а сам «коронний» перець завжди виходить не надто якісним, так як зав'язувався в стресових умовах (висадка-укорінення). Він затиснутий між пагонами рослини, та і його побратими теж можуть його підпирати.

Щоб уникнути цього, рекомендуємо видалити «коронний» перець. Для цього видалимо «коронну» квітку, і перший ярус буде формуватися на стеблах 1-го і 2-го порядків. А це означає, що буде закладено 6-9 квіток на більшому просторі і з великою кількістю продуктивного листя. Єдиним негативним моментом стає затримка першої вибірки на 4-6 днів, зате в результаті отримуємо більшу кількість плодів високої якості, а, отже, і більше прибутку.

Для захисту перцю від вимокання в період рясних опадів (за ніч випадало до 500-600 м³) була використана техніка щілювання ґрунту. Для регулювання поверхневого стоку і більш повного поглинання ґрунтом талих і зливових вод, в ґрунті прорізають щілини, глибина яких становить 40-60см, а відстань між ними - 100-150 см.

Від в'янення рослини захистила профілактична обробка препаратами з такими діючими речовинами, як Бенам, тіофанат, метил, карбендазим. Превентивна обробка дозволила уберегти всі рослини на ділянці.

Протягом усього вегетативного періоду спостерігалася підвищена температура атмосферного повітря (до + 40 ° С). Щоб уникнути опіків на перці фахівці ФГ Агробізнес-2 використовували поживні підгодівлі, що дозволили за максимально короткий термін виростити великий кущ, що надійно вкриває плоди.

У другій декаді серпня була зроблена перша вибірка, з кожного куща отримано 2-3 перцю, маса яких склала від 300 до 400 грам. Розвантаження куща допомагає дозріванню плодів нижніх ярусів.

Масову вибірку зробили у першій декаді вересня, з кожного куща було отримано 3-4 плоди з високими товарними характеристиками. У період вибірки ціна болгарського перцю коливалася від 12 до 16 гривень.

До безперечних достоїнств перцю можна віднести високі зовнішні і смакові якості плодів, стійкість до сухого жаркого клімату, а також формування високого куща, який сприяє захисту плодів (рослина захищає саме себе).

Сміливо можна сказати, що вирощування болгарського перцю Геркулес F1 селекції французької компанії Clause є максимально вигідним.

У процесі вибірки взяли участь менеджер супермаркету насіння Катерина і агроном ФГ "Праця" Оксана. Фахівці були приємно здивовані якістю сорту Геркулес F1, а також високою укриваємістю кущів від опіків.

 

Результатом напруженої роботи став рясний урожай, який приніс більший прибуток. Крім того, так як перець Геркулес F1 дозріває по ярусах, навіть після масової вибірки нижні рівні залишилися дозрівати до жовтня, коли ціна болгарського перцю значно зросте. Тому висока окупність даного гібрида - це не міф.

Своїми враженнями про зібраний урожай перцю французької селекції поділився головний агроном фермерського господарства Агробізнес-2 Роберт:

«Я просто здивований. Цього року ми вперше вирощували перець сорту Геркулес F1 французької фірми Clause. Це просто краса. Перець високої якості, добре зберігається, відправляємо його на експорт - прекрасно доїжджає. У наступному році обов'язково будемо вирощувати перець Геркулес F1! ».

Благослови Вас Бог!