esmeralda      Французька овочева селекційна компанія «CLAUSE» завжди в пошуках нових високопродуктивних гібридів. У тісному спілкуванні з овочівниками Заліщицького, Хотинського, Борщівського, Заставницького районів, агрономи компанії «Владам-Юг», що є офіційним дистриб’ютором «CLAUSE» в Україні, визначили основні вимоги для ідеального низькорослого крупноплідного томату. Перш за все, це високі смакові властивості, якими здавна славиться французька селекція, томат повинен бути ароматним та солодким. 

 

 Велику увагу фермери-овочівники приділили товарному вигляду: насичений червоний колір, гарна форма, відсутність в середині зеленого стержня. Томат мрії повинен бути дуже врожайним, мати найвищу стійкість до хвороб та гарно транспортуватися на далекі відстані, з можливістю зберігатися більше місяця в молочній стиглості та дві неділі червоним. Через велику конкуренцію на ринку свіжого раннього помідору, яку створює томат завезений з Криму та Херсону, кожен помідорник Тернопільщини та Чернівечини, хоче вийти на самий ранній урожай з своїх тепличок та з-під дуг. Для цього потрібен гібрид, який буде самим раннім, адже, саме такий томат приносить найбільший прибуток овочівнику. За три роки пошуку та випробовувань, був знайдений омріяний гібрид, який назвали ніжно – Есмеральда F1. Багато сортів перепробували досвідчені томатники, але всі на наступний рік замовляли лише один – Есмеральду F1. Нажаль,в минулі роки, через великий попит на Есмеральду F1 в країнах Західної Європи, для України не вистачало насіння цього диво-гібриду.                 esmeralda_na_vesah

 

томат эсмеральда в разрезе      І тільки декілька щасливчиків змогли придбати насіння Есмеральди F1 та заробити хороші гроші на самій ранній та якісній помідорі, більше ніж їх конкуренти. Доля посміхнулася Сергію Підтабачному з с. Добровлян, Заліщицького р-н., Тернопільської обл. «Есмеральда F1 порадувала мене своєю дружністю та вирівняністю», – говорить фермер. – «Це був самий ранній з усіх томатів, що я вирощував. Посіяв його 7 березня і вже на початку червня мав прекрасний урожай! Плоди у мене вийшли вагою 180-200 грам, вирівняні, гарної форми, насичено-червоного кольору, добре транспортувалися та саме приємне, що купивши в мене, люди наступного тижня приходили та брали мою Есмеральду F1, яка була найсмачніша на ринку з ароматом «батьківських помідор»!      

 

     Есмеральда F1 дуже стійка до хвороб, практично вона плодоносила у мене з початку червня до морозів. Зривав плоди, а вона вибивала нові, ще і ще. Людям, які хочуть отримати самий ранній великий урожай помідор в невисоких тепличках, раджу Есмеральду F1, яка дає більше ніж від неї очікуєш. Тому я вже замовив насіння Есмеральди F1 на наступний рік».
     Есмеральду F1 з успіхом, вже багато років, зрощують і у Львівській області на полях поляка, який став український фермером, Юрека Міцкевича. Він привіз насіння томату, що приносить успіх, з Польщі, ще 4 роки тому. За цей час перепробувавши багато нових томатів, але не знайшов гідної заміни Есмеральді F1, вона найкраща в урожайності та стійкості до хвороб, навіть в такому вологому та прохолодному кліматі, як Львівський. Дружина фермера Марія, яка займається реалізацією, розповідає, що конкурентів по ґрунтовому, самому ранньому помідору у них немає, перекупщики з радістю грузяться Есмеральдою F1, бо знають на 100 відсотків – Есмеральда F1 прекрасно транспортується, довго зберігається, та й на ринку вона найкраща, є свої постійні покупці, які цінують її неповторний смак, що прийшов з дитинства.

І тільки цього року Есмеральда F1 прийшла із Франції по найкращій, привабливій цині, як подарунок від компанії «Владам-Юг» - 150 грн. за 1000 насінин.