vershinay_gnil

Вершинна гниль.

     Проявляється на боках, на відміну від томату, на якому симптоми проявляються на вершині плода. Спочатку проявляється у вигляді водянистих ділянок, плями подовжуються і стають бурими або чорними, сухими і шкірястими. Тканина, що втратила забарвлення, зморщується, поки уражена зона не стає увігнутою.


Порушення проявляється при:
     - несиачі кальцію, що пов'язано з різким коливанням грунтової вологи, великою кількістю азотних добрив або пошкодженням коренів при обробці;
     - підвищеному рівні іонів калію і натрію в грунті (їх сумарний вміст не повинен бути вище рівня кальцію);
     - посушливої та спекотної погоди.

Суха плямистість плодів.

     Плями з'являються на кінцях напівдозрілих плодів. У вологому середовищі плід починає гнити під впливом мікроорганізмів.
     Причина - порушення режиму поливу.
 

odrevesnenie

Одеревіння плодів.

     На шкірці утворюється каллус, а пізніше - кора. Каллус буває у вигляді тонкого шару або напливів. Шкірочка плоду тріскається в результаті пошкоджень, викликаних під впливом піску і дощу, і дерев'яніє.

solne_ojeg

Сонячний опік.

     Виявляється у вигляді некротичних або побілілих зон на плодах з сонячної сторони. Зелені плоди більш чутливі, ніж зрілі.

Перламутрове забарвлення плоду.

     Спочатку з'являються плями водянистою консистенцією, а потім у результаті швидкого висихання на пошкодженій тканині утворюються вдавлені ділянки, набуваючи перламутровий (сріблястий) відтінок. Симптом проявляється через високу літню температуру, яка викликала опіки, особливо на неприкритих листям плодах.
 

abortivnost_odin

Абортивність.

     Виявляється в нездатності рослин зав'язувати плоди, опадання зав'язей, що утворилися. Викликається несприятливими умовами вирощування - низькою освітленістю, порушенням процесу харчування, високими або, навпаки, низькими температурами. Таке явище призводить до недорозвинення сім'ябруньок і стерильності пилку.abortivnost

Ізрастаніє плодів.

     Стінки плоду деформовані, на розрізі видно, що порожнина перекарпа майже повністю відсутня у зв'язку з розростанням стінок, при цьому насіння нерідко зовсім відсутні.
     Причина - порушення рівня ростових гормонів. Спостерігається при обробці рослин регуляторами росту.

Агрохімик, фізиолог
АГРОЦЕНТРА "ВЛАДАМ"
Сопко Є.В.