Основні фізіологічні відхилення розсади капусти:
- витягнута розсада;
- завмирання точки зростання;
- сонячний опік.

     Витягуванню розсади сприяють підвищена температура в теплиці і недостатня кількість світла. Необхідно точно дотримуватися температурного режиму грунту і повітря в теплиці. 

     При завмиранні точки зростання сформовані справжні листи і точка росту залишаються недорозвиненими або повністю відсутні. Це захворювання сприяють висока температура повітря і грунту, супроводжувана інтенсивним сонячним освітленням в період формування сім'ядолею; перезволоження або пересушування грунту; високі дози добрив при поливі; токсичну дію засобів захисту рослин. Необхідно в період сходів та формування сім'ядоль не допускати перегріву рослини. Поливи та підживлення проводити тільки в нежаркі годинник. Не перевищувати допустимі концентрації хім.препаратов.

     При сонячному опіку клітини епідермісу підсихають, в результаті чого з'являються некротичні плями. Такі симптоми проявляються при різкій зміні похмурої погоди на сонячну, супроводжувана високою температурою повітря і наявністю конденсату на листках розсади. Другою причиною є полив холодною водою у спеку. Зберегти рослини від сонячного опіку дозволить дотримання всіх агротехнічних прийомів.

Оптимальні умови вирощуючи - запорука якісної розсади!

rassada_kapusti