Чим запам'яталася нам перша декада червня?      
     Перше, що варто відзначити, досить неоднозначний симптом на солодкому перці, який проявляється в сильній деформації молодого листя. У 95% випадків, коли фермери привозили нам подібні рослини, такі симптоми були присутні також. Винятком були рослини, які, потрапивши в холодні першотравневі дні, зупинилися в рості, придбали фіолетовий колір і не формують активно листову масу. Ті ж рослини, які активно формували листовий апарат, мали подібні симптоми. Як показує результат аналізу, серйозних інфекцій не виявлено (можливо, несуттєве поразку альтернаріозом, що й не дивно з такими амплітудами коливання денних і нічних температур), вміст поживних речовин в рослині коливалося від дефіциту до надлишку, але на всіх рослинах такий симптом був.

odin dwa

 

Основна наша версія: пошкодження шкідником. Яким? Чи не кліщ точно, його б ми побачили відразу. На самих рослинах шкідників практично не було, що ставить малоймовірним поразку попелиць, яка залишає свої колонії. Трипс? Теж малоймовірно. Можливо, цикадка. Є ще 2 версії від наших партнерів (наукові інститути Києва та Одеси):
1 версія - післядія гербіциду; 
2 версія - вірусне захворювання.

     Перша версія відпадає, так як симптом проявлявся на полях, де взагалі нічим не працювали, і на полях, де вносили Трефлан або Трифлурекс. Друга версія зараз перевіряється спільно з інститутом вірусології.

     Дуже багато томату і перцю, моркви та картоплі надходило з ураженням альтернаріозом.  

tri chetir

 

 На томатах часто паралельно зустрічався і фузаріоз (як у коренях, так і в листі). На томатах з 10 червня все більше і більше відзначається випадків ураження альтернаріозом і бактеріозом,

pyat

при незначному ураженні фітофторозом і ризоктониозом.

      Дуже часто зустрічаються симптоми гормонального відхилення (тобто післядії гербіцидів) на томатах. Як показує практика, це або ж дію 2,4 Д, поруч обробляли поля і зачепило кілька рядів поля. Гербіцид Галера надає післядія на пасльонових групу (томат, перець, картопля, баклажан, і, за чутками, навіть на цибулю). shest

 

     На багатьох ослаблених рослинах зустрічався вертіціліоз і фузаріоз в корінні. Розсада потрапила в холодні температурні стреси, або яка отримує полив холодною водою, особливо теплолюбних культур, дивувалася пітіум.

     На цибулі виявлялися альтернаріоз, фузаріоз і пероноспороз, але в основному незначні зараження і видимі симптоми ще не сформувалися. Але саме цей час саме вдале для початку роботи проти цих інфекції, інакше потім буде складніше.

     Дуже часто пероноспороз виявляється і на капусті, або перед висадкою або ж відразу після висадки.

sem vosem

     Якщо є проблеми з відсутністю Кисню в грунті (багато вологи або ж переуплотнение грунту), то сильно починає лютувати фузаріоз. У цій декаді почалася вирізка ранньої білокачанної капусти. Перший урожай 2014! Варто відзначити, що останні 2-3 роки при вирізці ранньої капусти, особливо якщо вона вже перестоює, починає значно прогресувати слизовий бактеріоз (від 2 до 15%).

     На моркви, залежно від стану рослини і загального фону поля, іноді зустрічалося сильна поразка альтернаріозом        devyat
та / або фузаріозом. desyat

    Серед шкідників, перше місце за поширеністю зайняв трипс, який був присутній на багатьох культурах. Особливо ж, за словами фермера, його було важко вивести з лука (до 15-20 особин на рослині). За трохи зустрічалася крилата попелиця на солодкому перці. В цей же час на томатах і динях вже були помітні перші яйцекладки совки.

    При обстеженні феромонних пасток, повішених в теплицях з розсадою, у ФГ «Владам» були виявлені: Бєляєв, капустяна муха більше 10 шт., Мушки більше 20 шт., Ріпаковий пильщик, капустяна міль, трипс більше 20 шт., Крилата попелиця більше 20 шт., журчалка 1 -15 шт. У одній теплиці крім представлених шкідників була виявлена цикадка 5 шт. У полі при обстеженні перцю виявлено: літає дуже багато метеликів молі, на деяких рослинах зустрічається попелиця крилата і безкрила), личинки сонечка і багато жуків корівки, на деяких рослинах трипс 1-4 шт., Літає в поле цикадка. На баклажані багато колорадського жука, причому там, де більше бур'янів - більше і дорослих жуків, а де бур'яни виривали - більше личинок колорадського жука. Літає багато молі і також літає в поле цикадка. На деяких рослинах трипс 1-8 шт.

    Значна кількість зразків від 5-10 фермерів надходило з ураженням рослин від граду.

odinadcat dvenadcat