Нарешті весна вступила у свої права і на серці радісно від того, що можна насолоджуватися теплом, сонечком, приємними ароматами квітучих рослин. Радісно .... і не тільки нам, адже з настанням теплих днів, з зимівлі виходить безліч шкідників. У тому числі і блошки, які вже почали свою «роботу» на городах дачників, але вже зовсім скоро їх можна буде знайти і на полях.
     Найчастіше на овочевих культурах зустрічаються: хрестоцвіті (на капусті, редисці, гірчиці, ріпаку і т.д.), бурякова і картопляна блошки. Незважаючи на безліч їх різновидів і культур, які ушкоджують блошки, у них подібні цикл розвитку і симптоми пошкодження.
     Блошки - це стрибають жуки майже чорного кольору (з буруватим або синім відтінком) або з жовтими поздовжніми лініями.

                            odin       dva
     
     Блошки виходять із зимівлі в кінці квітня. Час масового переходу на культурні рослини збігається з цвітінням вишні і яблуні.
      Після виходу з зимівлі вони харчуються на хрестоцвітних бур'янах, а після переходять на висаджену в поле розсаду або на сходи рослин, вигризаючи тканину як з верхньої, так і з нижньої сторони листа, як би із'язвляя його.

tri   chetiri   pyat

     Жуки активні майже весь світловий день. При знижених температурах і великій кількості опадів жуки менш активні, а при жаркій, сухий, сонячній погоді їх шкідливість різко зростає. Розсаді жуки завдають більшої шкоди, ніж дорослим рослинам, тому можуть перегризти точку росту або знищити серединні листочки, а також вигризати невеликі ямочки на черешках і стеблах, в результаті чого рослини відстають у рості і гинуть. У травні-червні жуки відкладають яйця в грунт, іноді в листя і через тиждень-півтора з'являються личинки, схожі на світлих черв'ячків з бурою голівкою. Личинки (розміром до 5 мм) розвиваються і харчуються приблизно місяць на корінцях хрестоцвітних, окукліваются і в липні - серпні з'являються молоді жуки (які й зимують у верхньому шарі грунту під рослинними залишками), що ушкоджують не тільки листя і стебла, а ще й суцвіття і стручки.
    Шановні агрономи, блошка вже почала «орудувати» на присадибних ділянках і незабаром пошкодження будуть спостерігатися і на полях. Будьте пильні щоб уникнути втрати врожаю!