Своєчасна обробка і належний догляд за грунтом - необхідна умова для тих, хто хоче отримати максимально якісний і максимально можливий урожай.
 
Вашій увазі ми пропонуємо декілька послуг-новинок нашої Агролабораторії завдяки яким Ви зможете:
- Оптимізувати харчування рослин, що дозволить підвищити якість і кількість продукції;
- Розрахувати необхідну кількість добрив індивідуально для кожної культури і кожного поля;
- Створити оптимальний режим живлення рослин;
- Контролювати стан грунту;
- Піклуватися про довкілля.
1. Аналіз на нітрати в готовій продукції

   На сьогоднішній день лабораторія ФГ «Владам» одна з небагатьох, яка робить аналіз продукції на вміст нітратів.
   Нітрати - це солі азотної кислоти, присутні у всіх живих організмах і складові  частини живлення рослин.
     В організм людини нітрати надходять в основному з такими
продуктами харчування, як овочі та фрукти. Під час вирощування нітрати накопичуються в готовій продукції. Самі нітрати не є небезпечними для людини, але в організмі (в товстому кишечнику), завдяки діяльності мікроорганізмів вони перетворюються в нітрити. Саме високий вміст нітритів викликає отруєння організму.
  Найбільша кількість нітратів накопичується в жилках, черешках листя і стеблі, в качанах, листі капусти, шкірці і поверхневих шарах продукції, верхній і нижній частинах коренеплоду. Про це треба пам'ятати і бажано не давати дітям качана від капусти, як не робили наші бабусі. Необхідно обрізати перед вживанням верхню і нижню частину коренеплодів, зчищати шкірку з овочів і фруктів. З особливою обережність вживати зелень (петрушка, салат, кріп, шпинат іт.д.) та овочі.
     Нітрати є у всіх овочах і фруктах. А ось скільки їх? Перевищують вони норму вмісту? На ці питання можна відповісти зробивши аналіз. Наша лабораторія допоможе вам дізнатися кількість нітратів в готової продукції.

2.Визначення потреби рослин в макро- та мікроелементах на основі функціональної експрес-діагностики

 
Цей функціональний метод дозволяє оцінити не зміст того чи іншого елемента живлення, а потреба рослини в ньому. Аналіз рослини проводиться на потребу в елементах живлення 14 (N, P, Канзас, KCl, Ca, Mg, В, Cu, Zn, Mn, Fe, Mo, Co, I). У результаті визначаємо якого елемента живлення потребує рослина в даний період вегетації і вносимо його, або ж, якщо елемент в надлишку, деякий час його не даємо рослині, щоб не сталося отруєння. Корекція внесення добрив за результатами аналізу в період вегетації призводить до оптимізації харчування рослини, що дозволяє підвищити якість і кількість продукції.
 
Принцип даного методу полягає в наступному. Визначають фотохімічну активність суспензії хлоропластів, отриманої з середньої проби листя діагностованих рослин, потім в суспензію хлоропластів додають елемент живлення в певній концентрації і знову визначають фотохімічну активність суспензії.
 
Дає можливість визначити вміст основних елементів живлення в грунті (азот, фосфор, калій і сірка) необхідних для росту і розвитку рослин. Окремо проводимо аналіз на кислотність (рН) і засоленість (Ес) грунту.
Відбір проб проводиться восени після збирання попередника і до внесення добрив і меліорантів. З кожної ділянки відбирають декілька зразків, змішують їх і таким чином отримують усереднену пробу.